سخن مدیر:

هر آنچه که بايد از Outlook 2013 جديد مايکروسافت بدانيد!

5 دیدگاه
Microsoft-Office-Outlook-2013-Preview

يکي از کاربردي ترين برنامه هاي مجموعه آفيس را مي توان Outlook دانست. Outlook 2013 نيز نظير ساير برنامه هاي آفيس 2013 مورد توجه توسعه دهندگان قرار گرفته و نتيجه ي کار هم رضايت بخش بوده است.تفاوت اساسي با نسخه قبلي آن ديده نمي شود و تغييرات بيشتر در عملکرد و زيبايي و ارگونومي آن بوده است. با اين همه در مجموع Outlook 2013 جذاب و زيبا تدارک ديده شده است. در ادامه مطلب با ما باشيد تا ويژگي هاي جديد،تغييرات صورت پذيرفته و بهبودهاي اعمال شده در اين نسخه را مورد بررسي قرار دهيم.

رابط کاربري جذاب!
مايکروسافت همواره سعي کرده تا از رابط کاربري ساده اي بهره ببرد ولي اين بار در Outlook 2013 اين سادگي بيش از پيش به چشم مي آيد اين در حاليست که در عين سادگي به جذابيتش بسيار افزوده شده و دوست داشتني تر از قبل شده است! در اينجا ديگر خبري از رنگ هاي متنوع و رنگارنگ نيست به طوري که از بالا تا پايين با پس زمينه اي سفيد رنگ روبرو هستيم.تنها استثنا در نوار ابزارها مشاهده مي شود که آبي رنگ است. جابه جايي بين منوها راحت تر شده و navigation bar  هم  زيباتر از قبل شده است و هم چنين تعدادي از آيتم ها به پايين صفحه انتقال داده شده اند.

Outlook-main1

تغييرات صفحه ورودي
در اينجا تمامي اطلاعات کاربري تان نمايش داده شده است. در اينجا مي توانيد اکانت تان را مديريت کنيد. در سمت چپ نيز از نوار آبي رنگي استفاده شده است که علامت Back  آن هم به صورت فلشي درآمده است که دايره اي آن را دربر گرفته است. تب هاي جهت يابي هم جابه جا شده اند.
تب Info  در بالاي اين نوار قرار گرفته و تب هاي  Open & Export، Save As، Save Attachments and Print  و Print به ترتيب در زير آن قرار گرفته اند. موقعيت ساير تب ها هم تغييري نکرده است.

Outlook-2013_Account-Information1

به راحتي بين عناصر اصلي Outlook جابه جا شويد!
همان طور که مي دانيد Outlook ويژگي هايي براي مديريت  Mail در اختيار قرار مي دهد همان طور که براي Contacts، Calendar  و  Tasks نيز اين امکان را فراهم کرده است.  بيشتر کاربران به Mail، Calendar و  People تمايل دارند. با اين وجود Outlook 2013 آن ها را نا اميد نکرده است. در Outlook 2010 دکمه هاي جهت يابي همگي در navigation bar  اصلي قرار مي گرفتند. در Office 2013 دکمه هاي جهت يابي به طور افقي درست بالاي نوار وضعيت (Status bar) قرار گرفته اند. اکنون صحبت کردن در مورد Status bar بسيار دلپذيرتر و واضح تر شده است چرا که به طور کامل با طرح و رنگ کلي همسو شده است. تغيير موقعيت کنترل جهت يابي هاي نيز از جمله تغييراتي بوده که از آن استقبال شده زيرا جا به جايي بين پنجره هاي Outlook  را ساده تر از قبل کرده است. به علاوه اينکه زماني که بين تب ها سوئيچ مي کنيد انيميشن حاصله به درستي و زيبايي هر چه تمام تر اجرا مي شود و زيبايي خاصي را به هنگام کم رنگ شدن و پر رنگ شدن از خود ايجاد مي کند.

Outlook-2013_Navigation-Controls
نوار هواشناسي
مطمئنا اطلاع از وضعيت آب و هوايي منطقه تان براي تنظيم قرارها و … اکنون امري ضروري و غيرقابل چشم پوشي به نظر مي رسد. Outlook 2013 نوار پيش بيني وضعيت هواشناسي جديدي را در بخش Calendar ايجاد کرده است که با استفاده ازآن مي توان با خيالي آسوده به برنامه ريزي پرداخت. اين ويژگي جالب قادر به پيش بيني تا سه روز بعد را داراست و اگر نشانگر ماوس رو به روي آن ببريد اطلاعات بيشتري از قبيل وضعيت باد، سطح و درصد ميزان رطوبت را در اختيارتان قرار مي دهد. ويژگي قابل توجه آن اين است که مي توان به طور همزمان وضعيت چندين مکان که اخيرا مشاهده کرده ايد را تحت کنترل داشته باشيد. به سادگي به روي فلش کوچک کنار محل کنوني تحت کنترل تان کليک کرده تا تمامي مکان هايي را که تاکنون اضافه کرده ايد را مشاهده کنيد. با استفاده از اين ليست مي توانيد با کليک بر روي گزينه Add new locations هر تعداد مکاني که دوست داشتيد را اضافه کنيد.

weather-bar
پنجره اي کوچک و کاربردي براي Calendar،People  و Tasks
در Outlook وقتي نشانگر ماوس را به روي يکي از آيتم هاي  Calendar، People و Tasks ببريد پنجره اي باز مي شود که براي مثال در بخش Calendar مي توانيد در آن وقايع و قرار ملاقات هايتان را مشاهده کنيد. در حالي که در بخش Mail اين پنجره وجود ندارد ولي در ساير بخش ها  اين امکان فراهم آمده است و به راحتي مي توان به جستجو آيتم ها ، مشاهده وقايع روزانه و … پرداخت. هم چنين تب People  هم از اين ويژگي بهره مند بوده و اين امکان را مهيا مي کند تا به جستجوي مخاطبين در اين پنجره بپردازيد. لازم به ذکر است که اين پنجره ها را مي توان با استفاده از علامت پيني که در بالاي پنجره قراره گرفته است فيکس نمود.

Outlook-2013_Peeks1

Mail ؛ ساده تر و زيباتر از گذشته
مايکروسافت بخش Mail را روان تر از گذشته طراحي کرده است به طوري که اکنون مي توان بدون خواندن پيغام ها آن ها را "خوانده شده" تيک زد. تمام نامه هاي خوانده نشده توسط خط آبي رنگ نازکي مشخص مي شوند. به علاوه کار با اينباکس بسيار جذابتر از گذشته شده است. پيغام هاي خوانده شده به صورت متنهاي پررنگ آبي مشخص مي شوند و به راحتي قابل دسته بندي مي باشند. در نسخه ي قبلي پوشه ايميل ها و ساير آيتم هاي اصلي اوتلوک همگي در يکجا قرار داشتند ولي در اين نسخه با دسته بندي مناسب به شکل افقي در پايين صفحه دسترسي به آن ها بسيار راحتر و بهتر از گذشته شده است. به علاوه اينکه ليست پيغام ها ديناميک تر از گذشته به نظر مي رسد به طوري که با تغيير حالت نمايش خودش را منطبق مي سازد. نکته قابل ذکر ديگر در ارتباط با ايميل ها پيش نويس يا همان Draft است که با خط قرمز کنار پيام ها آن را هايلايت مي کند.

Outlook-2013_Inbox1

تصاوير را آنلاين قرار دهيد
يکي ديگر از مزاياي اين نسخه قرار دادن تصاوير به صورت آنلاين مي باشد. براي مثال هنگام فرستادن ايميلي عکسي را مي خواهيد ضميمه کنيد ولي آن را در آرشيو تصاوير کامپيوتر تان در اختيار نداريد اينجاست که مي توان به راحتي با جستجو در Bing image و با وارد کردن کلمات کليدي مورد نظر تصوير دلخواه را به سرعت پيدا کرد. براي جستجوي تصاوير بايد از نوار ابزار به روي Online Picture کليک کرده و کلمات کليدي را وارد کنيد. ضمنا امکان جستجو در Clip Art سايت Office.com ،Bing و يا از اکانت SkyDrive تان نيز وجود دارد. هم چنين از قابليت دانلود تصاوير از Flickr نيز پشتيباني مي کند.
Outlook-2013_Online-Pictures
People Card
يکي از ويژگي هاي ديگري که ارزش اشاره دارد People Card مي باشد که کارتيست که در آن تمامي اطلاعات تماس شما نمايش داده مي شود. اين کارت وقايع اجتماعي شما را که در شرف رخ دادن است را به مخاطبين تان اعلام مي کند.اين کارت شامل نام شخص ،اطلاعات تماس ،اطلاعات کمپاني و … مي باشد. به علاوه اينکه با استفاده از  People Card به راحتي مي توانيد قرارهايي را با مخاطبين تان ترتيب دهيد.
Capture
ادغام بهتر SharePoint با Outlook 2013
در حال حاضر Outlook 2013 به شکل بهتري با SharePoint يکپارچه شده است به طوري که اکنون گروه هاي SharePoint مي توانند از داشتن صندوق پيام هاي جداگانه لذت ببرند. تمامي فايل هايي را که توسط SharePoint ذخيره کرده ايد را هم مي توانيد به راحتي هر چه تمام تر با Outlook مشاهده کنيد.

Outlook-2013_SharePoint

پشتيباني از Exchange ActiveSync
اين برنامه به شما اين امکان را مي دهد تا با Exchange ActiveSync به Outlook تان متصل شويد که باعث مي شود تا از notification هايتان با حساب کاربري در Hotmail يا Gmail تان نيز با خبر شويد. در نسخه هاي قبلي قابليت ActiveSync نيز وجود نداشت.

Outlook-2013_Exchange-ActiveSync1

کلام پاياني
به طور کلي Outlook 2013 نسبت به گذشته جذابتر شده است. اگر چه ويژگي هاي زيادي به آن اضافه نشده ولي تغييرات صورت پذيرفته بسيار قابل توجه و مهم بوده است. ويژگي هايي نظير People Card، Navigation Bar و اتصال به شبکه هاي اجتماعي و … همگي باعث شده اند تا Outlook 2013 نمايش موفقي داشته باشد.البته  لازم به ذکر است که برخلاف ساير برنامه هاي مجموعه آفيس ، Outlook 2013  با نصب بودن ورژن هاي قبلي نيز کار نمي کند. اگر چه اين نسخه ي نهايي نيست و اصطلاحا Consumer Preview ناميده مي شود ولي با اين وجود تمامي برنامه ها بدون هيچ مشکلي کار مي کنند و عملکرد فوق العاده اي داشته اند.

فروشگاه آنلاین سونی

 • نویسنده
  میثم اکبریان شورکایی
 • تعداد بازدید
  بازدید : 5,264
5دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید
 1. sara :
  21 بهم 91

  Firefox 18.0 Windows

  با سلام .
  میخواستم بدونم که چطور تو اوت لوک 2013ساین اوت شد.

 2. داود :
  15 دی 92

  MSIE 8.0 Windows 7

  سلام ، تنظیمات exchange server روی utlook 2013 چطور انجام میشه و چه کمکی می کنه، تفاوت آن با نصب نکردن چیه؟

 3. armin :
  19 تیر 94

  Chrome 43.0.2357.132 Windows

  وارد استارت شوید ===>> بر روی اسم یا عکس خود (بالای صفحه)کلیک کنید===>>sing out

 4. armin :
  19 تیر 94

  Chrome 43.0.2357.132 Windows

  ببخشید …کلیک کنید

 5. انجام پایان نامه پزشکی :
  13 مرد 94

  Firefox 39.0 Windows

  با یک اکانت میشه رو دو تا سیستم وصل شد ؟


نوشته‌های ویژه
اخبار ویژه