سخن مدیر:

هر آنچه که باید از Outlook 2013 جدید مایکروسافت بدانید!

۵ دیدگاه
Microsoft-Office-Outlook-2013-Preview

یکی از کاربردی ترین برنامه های مجموعه آفیس را می توان Outlook دانست. Outlook 2013 نیز نظیر سایر برنامه های آفیس ۲۰۱۳ مورد توجه توسعه دهندگان قرار گرفته و نتیجه ی کار هم رضایت بخش بوده است.تفاوت اساسی با نسخه قبلی آن دیده نمی شود و تغییرات بیشتر در عملکرد و زیبایی و ارگونومی آن بوده است. با این همه در مجموع Outlook 2013 جذاب و زیبا تدارک دیده شده است. در ادامه مطلب با ما باشید تا ویژگی های جدید،تغییرات صورت پذیرفته و بهبودهای اعمال شده در این نسخه را مورد بررسی قرار دهیم.

رابط کاربری جذاب!
مایکروسافت همواره سعی کرده تا از رابط کاربری ساده ای بهره ببرد ولی این بار در Outlook 2013 این سادگی بیش از پیش به چشم می آید این در حالیست که در عین سادگی به جذابیتش بسیار افزوده شده و دوست داشتنی تر از قبل شده است! در اینجا دیگر خبری از رنگ های متنوع و رنگارنگ نیست به طوری که از بالا تا پایین با پس زمینه ای سفید رنگ روبرو هستیم.تنها استثنا در نوار ابزارها مشاهده می شود که آبی رنگ است. جابه جایی بین منوها راحت تر شده و navigation bar  هم  زیباتر از قبل شده است و هم چنین تعدادی از آیتم ها به پایین صفحه انتقال داده شده اند.

Outlook-main1

تغییرات صفحه ورودی
در اینجا تمامی اطلاعات کاربری تان نمایش داده شده است. در اینجا می توانید اکانت تان را مدیریت کنید. در سمت چپ نیز از نوار آبی رنگی استفاده شده است که علامت Back  آن هم به صورت فلشی درآمده است که دایره ای آن را دربر گرفته است. تب های جهت یابی هم جابه جا شده اند.
تب Info  در بالای این نوار قرار گرفته و تب های  Open & Export، Save As، Save Attachments and Print  و Print به ترتیب در زیر آن قرار گرفته اند. موقعیت سایر تب ها هم تغییری نکرده است.

Outlook-2013_Account-Information1

به راحتی بین عناصر اصلی Outlook جابه جا شوید!
همان طور که می دانید Outlook ویژگی هایی برای مدیریت  Mail در اختیار قرار می دهد همان طور که برای Contacts، Calendar  و  Tasks نیز این امکان را فراهم کرده است.  بیشتر کاربران به Mail، Calendar و  People تمایل دارند. با این وجود Outlook 2013 آن ها را نا امید نکرده است. در Outlook 2010 دکمه های جهت یابی همگی در navigation bar  اصلی قرار می گرفتند. در Office 2013 دکمه های جهت یابی به طور افقی درست بالای نوار وضعیت (Status bar) قرار گرفته اند. اکنون صحبت کردن در مورد Status bar بسیار دلپذیرتر و واضح تر شده است چرا که به طور کامل با طرح و رنگ کلی همسو شده است. تغییر موقعیت کنترل جهت یابی های نیز از جمله تغییراتی بوده که از آن استقبال شده زیرا جا به جایی بین پنجره های Outlook  را ساده تر از قبل کرده است. به علاوه اینکه زمانی که بین تب ها سوئیچ می کنید انیمیشن حاصله به درستی و زیبایی هر چه تمام تر اجرا می شود و زیبایی خاصی را به هنگام کم رنگ شدن و پر رنگ شدن از خود ایجاد می کند.

Outlook-2013_Navigation-Controls
نوار هواشناسی
مطمئنا اطلاع از وضعیت آب و هوایی منطقه تان برای تنظیم قرارها و … اکنون امری ضروری و غیرقابل چشم پوشی به نظر می رسد. Outlook 2013 نوار پیش بینی وضعیت هواشناسی جدیدی را در بخش Calendar ایجاد کرده است که با استفاده ازآن می توان با خیالی آسوده به برنامه ریزی پرداخت. این ویژگی جالب قادر به پیش بینی تا سه روز بعد را داراست و اگر نشانگر ماوس رو به روی آن ببرید اطلاعات بیشتری از قبیل وضعیت باد، سطح و درصد میزان رطوبت را در اختیارتان قرار می دهد. ویژگی قابل توجه آن این است که می توان به طور همزمان وضعیت چندین مکان که اخیرا مشاهده کرده اید را تحت کنترل داشته باشید. به سادگی به روی فلش کوچک کنار محل کنونی تحت کنترل تان کلیک کرده تا تمامی مکان هایی را که تاکنون اضافه کرده اید را مشاهده کنید. با استفاده از این لیست می توانید با کلیک بر روی گزینه Add new locations هر تعداد مکانی که دوست داشتید را اضافه کنید.

weather-bar
پنجره ای کوچک و کاربردی برای Calendar،People  و Tasks
در Outlook وقتی نشانگر ماوس را به روی یکی از آیتم های  Calendar، People و Tasks ببرید پنجره ای باز می شود که برای مثال در بخش Calendar می توانید در آن وقایع و قرار ملاقات هایتان را مشاهده کنید. در حالی که در بخش Mail این پنجره وجود ندارد ولی در سایر بخش ها  این امکان فراهم آمده است و به راحتی می توان به جستجو آیتم ها ، مشاهده وقایع روزانه و … پرداخت. هم چنین تب People  هم از این ویژگی بهره مند بوده و این امکان را مهیا می کند تا به جستجوی مخاطبین در این پنجره بپردازید. لازم به ذکر است که این پنجره ها را می توان با استفاده از علامت پینی که در بالای پنجره قراره گرفته است فیکس نمود.

Outlook-2013_Peeks1

Mail ؛ ساده تر و زیباتر از گذشته
مایکروسافت بخش Mail را روان تر از گذشته طراحی کرده است به طوری که اکنون می توان بدون خواندن پیغام ها آن ها را "خوانده شده" تیک زد. تمام نامه های خوانده نشده توسط خط آبی رنگ نازکی مشخص می شوند. به علاوه کار با اینباکس بسیار جذابتر از گذشته شده است. پیغام های خوانده شده به صورت متنهای پررنگ آبی مشخص می شوند و به راحتی قابل دسته بندی می باشند. در نسخه ی قبلی پوشه ایمیل ها و سایر آیتم های اصلی اوتلوک همگی در یکجا قرار داشتند ولی در این نسخه با دسته بندی مناسب به شکل افقی در پایین صفحه دسترسی به آن ها بسیار راحتر و بهتر از گذشته شده است. به علاوه اینکه لیست پیغام ها دینامیک تر از گذشته به نظر می رسد به طوری که با تغییر حالت نمایش خودش را منطبق می سازد. نکته قابل ذکر دیگر در ارتباط با ایمیل ها پیش نویس یا همان Draft است که با خط قرمز کنار پیام ها آن را هایلایت می کند.

Outlook-2013_Inbox1

تصاویر را آنلاین قرار دهید
یکی دیگر از مزایای این نسخه قرار دادن تصاویر به صورت آنلاین می باشد. برای مثال هنگام فرستادن ایمیلی عکسی را می خواهید ضمیمه کنید ولی آن را در آرشیو تصاویر کامپیوتر تان در اختیار ندارید اینجاست که می توان به راحتی با جستجو در Bing image و با وارد کردن کلمات کلیدی مورد نظر تصویر دلخواه را به سرعت پیدا کرد. برای جستجوی تصاویر باید از نوار ابزار به روی Online Picture کلیک کرده و کلمات کلیدی را وارد کنید. ضمنا امکان جستجو در Clip Art سایت Office.com ،Bing و یا از اکانت SkyDrive تان نیز وجود دارد. هم چنین از قابلیت دانلود تصاویر از Flickr نیز پشتیبانی می کند.
Outlook-2013_Online-Pictures
People Card
یکی از ویژگی های دیگری که ارزش اشاره دارد People Card می باشد که کارتیست که در آن تمامی اطلاعات تماس شما نمایش داده می شود. این کارت وقایع اجتماعی شما را که در شرف رخ دادن است را به مخاطبین تان اعلام می کند.این کارت شامل نام شخص ،اطلاعات تماس ،اطلاعات کمپانی و … می باشد. به علاوه اینکه با استفاده از  People Card به راحتی می توانید قرارهایی را با مخاطبین تان ترتیب دهید.
Capture
ادغام بهتر SharePoint با Outlook 2013
در حال حاضر Outlook 2013 به شکل بهتری با SharePoint یکپارچه شده است به طوری که اکنون گروه های SharePoint می توانند از داشتن صندوق پیام های جداگانه لذت ببرند. تمامی فایل هایی را که توسط SharePoint ذخیره کرده اید را هم می توانید به راحتی هر چه تمام تر با Outlook مشاهده کنید.

Outlook-2013_SharePoint

پشتیبانی از Exchange ActiveSync
این برنامه به شما این امکان را می دهد تا با Exchange ActiveSync به Outlook تان متصل شوید که باعث می شود تا از notification هایتان با حساب کاربری در Hotmail یا Gmail تان نیز با خبر شوید. در نسخه های قبلی قابلیت ActiveSync نیز وجود نداشت.

Outlook-2013_Exchange-ActiveSync1

کلام پایانی
به طور کلی Outlook 2013 نسبت به گذشته جذابتر شده است. اگر چه ویژگی های زیادی به آن اضافه نشده ولی تغییرات صورت پذیرفته بسیار قابل توجه و مهم بوده است. ویژگی هایی نظیر People Card، Navigation Bar و اتصال به شبکه های اجتماعی و … همگی باعث شده اند تا Outlook 2013 نمایش موفقی داشته باشد.البته  لازم به ذکر است که برخلاف سایر برنامه های مجموعه آفیس ، Outlook 2013  با نصب بودن ورژن های قبلی نیز کار نمی کند. اگر چه این نسخه ی نهایی نیست و اصطلاحا Consumer Preview نامیده می شود ولی با این وجود تمامی برنامه ها بدون هیچ مشکلی کار می کنند و عملکرد فوق العاده ای داشته اند.

 • نویسنده
  میثم اکبریان شورکایی
 • تعداد بازدید
  بازدید : 4,504
۵دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید
 1. sara :
  ۲۱ بهمن ۹۱

  Firefox 18.0 Windows

  با سلام .
  میخواستم بدونم که چطور تو اوت لوک ۲۰۱۳ساین اوت شد.

 2. داود :
  ۱۵ دی ۹۲

  MSIE 8.0 Windows 7

  سلام ، تنظیمات exchange server روی utlook 2013 چطور انجام میشه و چه کمکی می کنه، تفاوت آن با نصب نکردن چیه؟

 3. armin :
  ۱۸ تیر ۹۴

  Chrome 43.0.2357.132 Windows

  وارد استارت شوید ===>> بر روی اسم یا عکس خود (بالای صفحه)کلیک کنید===>>sing out

 4. armin :
  ۱۸ تیر ۹۴

  Chrome 43.0.2357.132 Windows

  ببخشید …کلیک کنید

 5. انجام پایان نامه پزشکی :
  ۱۲ مرداد ۹۴

  Firefox 39.0 Windows

  با یک اکانت میشه رو دو تا سیستم وصل شد ؟
نوشته‌های ویژه
اخبار ویژه