سخن مدیر:

چگونه درایوهای شیر کوهی را رمزنگاری کنیم

دسته‌بندی: آموزش,اپل
2 دیدگاه

DSC09908

رمزنگاری هاردهای اکسترنال کمک شایانی به دور نگه داشتن اطلاعات شما از چشمان نامحرمان می کند. مهم نیست که فضای ذخیره سازی خارجی شما از چه نوع است، فلش درایو بندانگشتی است یا هارد درایو 3.5 اینچی یا 2.5 اینچی. می توانید با رمزگذاری آن به قول ما قدیمی ها اطلاعات درونش را مهر و موم کنید تا کسی نتواند به اطلاعات آن دست یازد. با ما در ادامه مطلب همراه شوید تا چگونگی رمزگذاری درایو خارجی را در OS X به شما نشان دهم.

برای شروع، درایو ذخیره سازی خارجی خود را به رایانه متصل نموده و صبر کنید تا با موفقیت شناسایی و آماده به کار گردد. سپس بر روی آیکون درایو ذخیره سازی خارجی خود در دسکتاپ کلیک راست کنید و گزینه “Encrypt [نام درایو]” را انتخاب کنید. البته از کادر کناری فایندر نیز می توانید این کار را انجام دهید.

 

 

 

اکنون باید کلمه عبور مدنظر خودتان را وارد کنید. یک بار دیگر هم پسورد را وارد نموده و سپس در قسمت Password hint برای خودتان یک راهنمایی در نظر بگیرید به شکلی که فقط ذهن خودتان با آن کلمه بتواند کلمه عبور را به خاطر بیاورد. البته می توانید آن را نیز خالی بگذارید. سپس بر روی Encrypt Disk کلیک کنید تا عمل رمزنگاری هارد اکسترنال یا فلش درایو آغاز شود. توجه داشته باشید که در حین این فراید فلش یا هارددیسک خود را خارج نکنید.

farsigeek-com-001

پس از مشاهده پیغام تکمیل فرایند رمزگذاری  درایو ذخیره سازی خارجی خود را از مک خود جدا کنید. حال هر زمان که درایو خود را به رایانه متصل کنید از شما تقاضای کلمه عبور برای دسترسی به اطلاعات درون خود را خواهد نمود.

 

encrypt_3_1

حال با خیال راحت به نقل و انتقال اطلاعات خود به وسیله این ابزارهای ذخیره سازی خارجی بپردازید.

فروشگاه آنلاین سونی

  • نویسنده
    محمدباقر پورمنصوری
  • تعداد بازدید
    بازدید : 1,988
2دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید


نوشته‌های ویژه
اخبار ویژه