سخن مدیر:

چگونگی ایجاد پوشه ی بدون نام در iPhone یا iPad

دسته‌بندی: آموزش,اپل
بدون دیدگاه

Ipad or Iphone

این کاملا طبیعی است که با ایجاد هر فایل و پوشه در گوشی خود یک نام هم به آن تعلق خواهد گرفت، حتی اگر شما نامی برای آن انتخاب نکنید. iOS به شما اجازه خالی گداشتن نام برای پوشه ها را نمی دهد اما یک ترفند برای ساخت چنین پوشه ای وجود دارد.

هنگامی که شما یک پوشه ی جدید در آیفون یا آیپد خود می سازید، iOS خود یک نام پیشفرض بر اساس نوع برنامه ها در پوشه می دهد. شما خود هم می توانید نامی را برای آن اختصاص دهید. اما گاهی می خواهید هیچ نامی برای پوشه خاص در نظر گرفته نشود. برای اینکار تنها راه زیر وجود دارد.

برای اینکار شما به یک برنامه از گروه “Food & Drink” در استور اپل نیاز دارید. اگر چنین اپلیکیشنی از قبل دارید که هیچ، در غیر اینصورت یکی دانلود و نصب کنید. در اینجا بطور مثال از اپلیکیشن “OpenTable” استفاده کردیم.

325x334x02_food_and_drink_category.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.BD3vSOjS2H.jpg

حالا با استفاده از این برنامه، شروع به ساخت پوشه ای جدید می کنیم. برای اینکار که قطعا می دانید باید روی آیکن OpenTable تپ کرده و نگه دارید.

325x235x03_open_table_installed.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.HLlb5GUamE

و به آرامی آن را به سمت برنامه ای دیگر که می خواهید در این پوشه با هم باشند بکشید. ای اینجا بطور مثال ما OpenTable را به داخل به آیکن Game Center می کشیم.

دقت کنید که برای ساخت پوشه حتما از مین گروهی که گفتیم برنامه لازم را بگیرید و عملیات را انجام دهید در غیر اینصورن سیستم عامل خود بطور پیش فرض نامگذاری می کند.

نکته ی دیگر آنکه در حین عملیات ایجاد پوشه، روی آیکن ها به آرامی تپ کرده و نگه دارید. اگر اینکار را با شدت یا فشار بیشتری انجام دهید ویژگی های لمسی سه بعدی گوشی فعال خواهد شد. ( البته در گوشی های iPhone 6S و 6S Plus ).

325x225x04_moving_app_over_other_app.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.8c9AhS6Csn

حالا یک پوشه بدون نام ایجاد شده است و به هدف خود رسیده ایم 🙂

حالا می توانید آیکن برنامه های دیگر را هم به پوشه ی جدید بدون نام خود اضافه کنید. توجه کنید که الان اگر آن برنامه کمکی از گروه “غذا و نوشیدنی” را حذف کنید در بی نام ماندن پوشه ی شما تاثیری ندارد و خللی وارد نمی شود. ولی قطعا برای ساختن پوشه های بی نام دیگر در آینده می تواند باز هم کمک کننده ی شما باشد.

325x272x05_apps_in_folder_no_name.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.kqym9kkPvy

این ترفند قابل استفاده در دستگاه های iOS 6 و بالاتر می باشد.

 

منبع:howtogeek

 

 

 

فروشگاه آنلاین سونی

  • نویسنده
    سید محمد میرهاشمی
  • تعداد بازدید
    بازدید : 2,087
0دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید


نوشته‌های ویژه
اخبار ویژه