سخن مدیر:

چگونه با Storage Sense در ویندوز 10 به صورت خودکار فضای هارد را خالی کنیم

دسته‌بندی: آموزش,ویندوز
بدون دیدگاه

بروزرسانی Creators ویندوز 10 -ردستون ۲-  ویژگی کوچک و مفیدی را به ویندوز افزوده است که به طور خودکار به پاک سازی فایل‎های temp و فایل‌هایی که بیش از یک ماه در سطل زباله رایانه شما هستند، می‎پردازد.

شما می‌توانید از تنظیمات ذخیره‌سازی ویندوز 10 برای مدیریت فضای هارد دیسک خود بهره ببرید. قابلیت Storage Sense، یکی از قابلیت‎های افزوده شده در بروزرسانی Creators است که شبیه نسخه‎ سبک‎تر از Disk Cleanup بوده و به طور خودکار کارش را انجام می‎دهد. زمانی که Storage Sense فعال باشد، ویندوز در فواصل معین زمانی، فایل‎هایی را که در پوشه‎های temp بوده و برنامه‌ها از آن‌ها استفاده نمی‌کنند و نیز هر نوع فایلی که بیش از 30 روز از عمر آن‎ در سطل زباله گذشته باشد، حذف می‎کند. البته مقدار حجمی که به طور دستی با Disk Cleanup یا دیگر نرم‎افزارهای پاکسازی می‎توان آزاد کرد، از Storage Sense انتظار نمی‎رود. اما این قابلیت می‌تواند بدون آن‌که وقتی را صرف هارد خود کنید، فضای آن را مقداری تمیزتر و مرتب‌تر نگه دارد.

فعال کردن Storage Sense

با فشردن کلیدهای Windows+I به برنامه تنظیمات رفته و سپس بر روی دسته‎بندی System کلیک کنید.

 

 

در صفحه System، در سمت چپ صفحه، زبانه Storage را انتخاب کنید و سپس در سمت راست، گزینه Storage Sense را در حالت روشن (On) قرار دهید.

 

اگر می خواهید تنظیمات پاک‌سازی هارد را تغییر دهید، روی لینک “Change how we free up space” کلیک کنید.

 

 

در اینجا انتخاب‌های زیادی ندارید. شما می‌توانید با استفاده از دو پیچ، فعالیت Storage Sense را سفارشی‌سازی کنید؛ بدین نحو که فقط فایل‌های موقت حذف شوند، فایل‌های قدیمی سطل زباله پاک شوند و یا هردو. شما می‎توانید با کلیک کردن بر روی “Clean Now”، به ویندوز اجازه دهید تا فرآیند پاکسازی را در همان لحظه به طوری عادی انجام دهد.

 

 

امیدواریم که این قابلیت در آینده پیشرفت کند و امکانات بیشتری برای فعالیت داشته باشد. با این حال، این برنامه همچنان می‌تواند با خالی کردن بخشی از فضای هارد دیسک شما، به خصوص اگر برنامه و اپلیکیشن‎های شما حجم زیادی از فایل‎های موقت تولید می‎کنند، مفید باشد. در این میان، راه‎های دیگری هم برای آزاد کردن فضای دیسک در ویندوز وجود دارند که پیدا کردن آن‎ها خالی از فایده نخواهد بود.

 

منبع howtogeek

 

فروشگاه آنلاین سونی

  • نویسنده
    محمدباقر پورمنصوری
  • تعداد بازدید
    بازدید : 711
0دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


نوشته‌های ویژه
اخبار ویژه