سخن مدیر:

آموزش روشن کردن تلویزیون با پلی استیشن

دسته‌بندی: آموزش,کنسول
بدون دیدگاه

امروز می خواهیم چگونگی روشن کردن تلویزیون به صورت خودکار با روشن شدن پلی استیشن را به شما نشان دهیم. اگر از کنسول پلی استیشن 4 برخوردارید ادامه مطلب را از دست ندهید.

کمی درباره HDMI

کابل HDMI جدا از قابلیت انتقال تصاویر با کیفیت بالا ویژگی های منحصر به فرد دیگری دارد که اغلب افراد از آن بی اطلاع هستند. رابط چندرسانه‌ای اچ‌دی یا رابط چندرسانه‌ای وضوح بالا (High-Definition Multimedia Interface) (اچ‌دی‌ام‌آی (HDMI)) یک رابط صوتی/تصویری متراکم برای انتقال داده‌های دیجیتال فشرده‌نشده‌است. این رابط اوّلین و تنها پورت مستقل بین چند شرکت است که در سال ۲۰۰۳ توسط شرکت‌های سونی، پاناسونیک، فیلیپس، هیتاچی، سیلیکون ایمیج،توشیبا و تامسون و با مشارکت مالی و تکنولوژی این شرکت‌ها ایجاد شد .

نکته ای که درباره HDMI بسیار اهمیت دارد اینست که برای این پورت هیچ تبدیلی از آنالوگ به دیجیتال و یا هیچ فشرده سازی روی اطلاعات اعمال نمی‌شود و اطلاعات بصورت استاندارد منتقل می شوند که همین موضوع باعث حفظ کیفیت صدا و تصویر در سیستم HDMI می شود. تمامی این مراحل فقط توسط یک کابل HDMI و درگاه آن انجام شده تا شما را از کابل کشی های متعدد بی نیاز کند.

HDMI از مکانیزمی به نام  CEC ‏(Consumer Electronics Control‏) پشتیبانی می کند که امکان کنترل وسایل الکترونیکی را از طریق این پورت فراهم می کند. از طریق این درگاه می توان به دستگاه مورد نظر فرمان داد.

فعال سازی گزینه HDMI Device Link

حال که از قابلیت های بالای HDMI آگاه شدید برای فعال سازی قابلیت روشن کردن تلویزیون توسط CEC به مسیر زیر بروید و HDMI Device Link را فعال نمایید:

Settings > System > Enable HDMI Device Link

کاربرد لینک HDMI

با این کارها، لینک HDMI موجب روشن شدن تلویزیون با روشن کردن کنسول پلی استیشن می شود. این ویژگی تنها به دسته پلی استیشن محدود نمی شود. می توانید با روشن کردن کنسول نیز تلویزیون را روشن کنید. با خاموش کردن کنسول هم می توانید تلویزیون را خاموش کنید.

نکات:

  • تلویزیون شما باید CEC را پشتیبانی کند.
  • ویژگی خاموش شدن تلویزیون، گاهی کار نمی کند و تنها زمانی که وارد بازی نشده باشد، کار می کند.
  • تلویزیون های مختلف به روش های مختلفی با این ویژگی ارتباط برقرار می کنند. و شرکت سونی، این ویژگی را گارانتی نمی کند.

فروشگاه آنلاین سونی

  • نویسنده
    محمدباقر پورمنصوری
  • تعداد بازدید
    بازدید : 530
0دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


نوشته‌های ویژه
اخبار ویژه