سخن مدیر:

چگونه صفحه خوش آمدگویی ویندوز ۱۰ را غیر فعال کنیم

دسته‌بندی: آموزش,ویندوز
بدون دیدگاه

بی شک هر کاربری می خواهد رایانه سریع تری داشته باشد. یکی از این موانع مربوط به زمانی است که حساب کاربری جدیدی در ویندوز ۱۰ ایجاد می کنید. در این حالت، ویندوز ۱۰ لحظاتی را صرف انجام تنظیمات می کند و سپس به شما پیغام می دهد که می توانید برنامه های جدیدی را از فروشگاه نرم افزاری مایکروسافت برای ویندوز دریافت کنید. البته بیشتر کاربران آن را نادیده گرفته و با کلافگی منتظر می مانند تا وارد محیط میزکار ویندوز شوند و کارشان را ادامه دهند.

خوشحالم که به شما بگویم امکان غیر فعال سازی این انیمیشن ممکن است تا به این ترتیب در دفعات بعدی که حساب کاربری ای می سازید کمی در وقتتان صرفه جویی کنید. در صورتی که از نسخه پرو ویندوز ۱۰ استفاده می کنید، برای تغییر این تنظیمات می توانید به راحتی از قسمت Group Policy Editor استفاده کنید. در منوی استارت عبارت gpedit.msc  را وارد کنید و آن را اجرا کنید. به مسیر زیر بروید:

Configuration > Administrative Templates > System > Log on

در پنل سمت راست، عبارت Show first sign-in animation را پیدا کرده و روی آن دوبار کلیک کنید. وضعیت را روی Disabled قرار دهید تا از نمایش انیمیشن یادشده جلوگیری کنید. توجه داشته باشید که این کار علاوه‌بر غیرفعال‌سازی انیمیشن مورد بحث، باعث خواهد شد تا ویندوز در اجرای اول از کاربران جدید سوال نکند که مایل به استفاده از کدام سرویس‌ها هستند.

اما کاربران نسخه‌ی Home یا خانگی ویندوز ۱۰ برای مخفی کردن انیمیشن خوشامدگویی باید از Registry استفاده کنند. در منوی استارت عبارت regedit را تایپ کرده و Registry Editor را باز کنید؛ سپس مقدار زیر را بیابید:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System

بعد از باز کردن پوشه‌ی System، روی پنل سمت راست، دوبار کلیک کرده و بعد از انتخاب New روی DWORD کلیک کنید. فایل به وجود آمده را به EnableFirstLogonAnimation تغییر نام دهید؛ سپس روی آن دوبار کلیک کنید تا مقدار آن را تغییر دهید. برای مخفی کردن انیمیشن موردنظر باید مقدار 0 را وارد کنید.

اکنون هر بار که به حساب جدیدی وارد می‌‌شوید، می‌توانید چند ثانیه سریع‌تر کارتان را انجام دهید. اگر شما از کسانی باشید که اغلب حساب‌های جدید در کامپیوترشان ایجاد می‌کنند، این آموزش برایتان مفیدتر خواهد بود.

منبع MAKEUSEOF

فروشگاه آنلاین سونی

  • نویسنده
    محمدباقر پورمنصوری
  • تعداد بازدید
    بازدید : 880
0دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


نوشته‌های ویژه
اخبار ویژه