سخن مدیر:

چگونه پنل اطلاعات سیستم را در ویندوز ۸ و ۱۰ باز کنیم

دسته‌بندی: آموزش,ویندوز
بدون دیدگاه

بخش اطلاعات سیستم (System Information) ویندوز راه سریع دریافت اطلاعات در مورد سیستمتان را برایتان فراهم می کند، اما چگونه باز کردن این بخش بستگی دارد که شما از چه نسخه ای از ویندوز استفاده می کنید. در اینجا چگونگی انجام این کار را به شما نشان خواهیم داد.

ویندوز 7 یا 10 : استفاده از منوی استارت

اگر از ویندوز 7 یا 10 استفاده می کنید راحت ترین کار استفاده از قابلیت جستجو است. بدین منظور بر روی منوی استارت کلیک کرده و سپس به تایپ عبارت System Information بپردازید. حال کافیست بر روی اولین نتیجه ی بدست آمده از جستجو کلیک نمایید تا پنل اطلاعات سیستم ظاهر شود.

 

 

پنجره System Information گشوده شده و در این صفحه می توانید از تمام اطلاعات سخت افزاری و همچنین نرم افزاری سیستم خود مطلع شوید.

 

 

ویندوز 7، 8 یا 10 : استفاده از جعبه RUN

بنابر دلایلی امکان جستجوی System Information در ویندوز 8 وجود ندارد. اما جای نگرانی نیست و شما قادر خواهید بود از طریق قابلیت Run ویندوز بدین بخش دسترسی پیدا کنید. علاوه بر این می توانید از این روش در ویندوزهای 7 یا 10 نیز استفاده نمایید.

برای استفاده از این روش ابتدا کلیدهای میانبر Windows + R را بفشار تا پنجره ی Run ظاهر شود. حال در کادر جلوی Open عبارت msinfo32 را تایپ کنید. اکنون می توانید با فشار دادن کلید Enter یا کلیک روی دکمه ی OK نسبت به اجرای برنامه اقدام کنید.

 

 

شما باید بلافاصله پنل  System Information را مشاهده کنید.

بعلاوه بمی توانید فایل اجرایی msinfo.exe را نیز در مسیر \Windows\System32 پیدا کرده و از آن میانبری ایجاد کنید تا در صورت لازم هر چه سریعتر به System Information دسترسی پیدا نمایید.

 

منبع: howtogeek

فروشگاه آنلاین سونی

  • نویسنده
    محمدباقر پورمنصوری
  • تعداد بازدید
    بازدید : 821
0دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


نوشته‌های ویژه
اخبار ویژه