سخن مدیر:

چگونه اتصال خودکار ویندوز به شبکه های Wi-Fi را متوقف کنیم

دسته‌بندی: آموزش,ویندوز
بدون دیدگاه

ویندوز به صورت خودکار به شبکه های Wi-Fi که در گذشته متصل شده است وصل می شود. در ویندوز ۱۰ می توانید به ویندوز بگویید به شبکه بیسیم خاصی به صورت خودکار متصل نشود. ویندوز کلمه عبور و تمامی جزییات را به خاطر خواهد داشت و تنها زمانی متصل می شود که شما به صورت دستی به آن بگویید به شبکه  Wi-Fi متصل شود.

این راهکار برای شبکه های عمومی بسیار مفید است که نمی خواهید در مواردی به صورت خودکار به Wi-Fi مورد نظر متصل شوید.

 

در ویندوز ۱۰

برای این که ویندوز را از اتصال خودکار به شبکه Wi-Fi باز بدارید، در هنگام اولین اتصال می توانید به ویندوز این نکته را بگویید.

در منوی پاپ آپ شبکه Wi-Fi تیک گزینه “Connect automatically” را قبل از فشردن دکمه “Connect” بردارید.

 

 

در صورتی که هم اکنون نزدیک شبکه Wi-Fi نیستید و نمی توانید شبکه Wi-Fi را ببینید مشکلی نیست چون کماکان می توانید از بخش تنظیمات پروفایل را تغییر دهید.

به قسمت Settings > Network & Internet > Wi-Fi بروید و بر روی لینک “Manage known networks” کلیک کنید.

 

 

شبکه Wi-Fi را پیدا کرده و بر روی آن کلیک کنید و “Properties” را انتخاب نمایید. اگه شبکه های زیادی می بینید می توانید از کادر جستجو شبکه مورد نظرتان را بیابید.

 

 

گزینه “Connect automatically when in range” را بر روی  “Off” قرار دهید. دیگر ویندوز به صورت خودکار به شبکه Wi-Fi مورد نظر شما متصل نخواهد شد، اما کماکان می توانید بدون وارد کردن کلمه عبور و دیگر تنظیمات به سادگی به شبکه Wi-Fi متصل شوید.

 

 

در ویندوز ۷ و ۸

این گزینه در ویندوز ۷ و ۸ در دسترس نیست. در صورتی که تنظیمات شبکه Wi-Fi مورد نظرتان را وارد کنید ویندوز به صورت خودکار به شبکه متصل خواهد شد. تنها راه جلوگیری از اتصال خودکار به شبکه Wi-Fi انتخاب عبارت  “forget” است. این به این مفهوم خواهد بود که ویندوز در زمانی آتی ای که قصد اتصال به آن شبکه را دارید دوباره از شما درخواست کلمه عبور خواهد کرد و به عنوان شبکه جدیدی به آن شبکه متصل خواهید شد.

برای فراموش کردن یک شبکه در ویندوز ۷ به مسیر Control Panel > View network status and tasks > Manage wireless networks بروید. بر روی شبکه مورد نظر کلیک کنید و برای حذف آن  “Remove” را انتخاب کنید.

 

 

در ویندوز ۱۰ باید از قسمت CMD اقدام نمایید. برای این کار Command Prompt را باز کنید و عبارت زیر را در آن وارد کنید. توجه داشته باشید به جای  “WiFiName” نام شبکه Wi-Fi مدنظرتان را جایگزین کنید.

 

netsh wlan delete profile name=”WiFiName”

 

 

پس از اجرای این دستور، رایانه شما شبکه را فراموش خواهد کرد.

 

منبع howtogeek

 

فروشگاه آنلاین سونی

  • نویسنده
    زکیه سلمی
  • تعداد بازدید
    بازدید : 783
0دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


نوشته‌های ویژه
اخبار ویژه