سخن مدیر:

روشن کردن Remote Desktop در ویندوز 7 و ویستا

دسته‌بندی: آموزش,سیستم عامل
بدون دیدگاه

Remote_desktop_connection_icon1 گاهی پیش می آید که از محل کار خود باید رایانه خانه خود را کنترول کنید یا سیستم دوستتان که مشکل دارد را برایش عیب یابی و  رفع کنید. برای این کار می توانید از نرم افزار های گوناگونی بهره ببرید اما خوب مشکل بزرگ نصب نبودن آن ها بر روی تمام سیستم ها است. و اکثر کاربران برای نصب این نرم افزار ها بر روی سیستم خود کمی محتاط هستند. پیشنهاد ما به شما برنامه Remote Desktop موجود بر روی خود سیستم عامل ویندوز است. Remote Desktop به طور پیش فرض در ویندوز 7 و ویستا غیر فعال است. ولی فعال کردن آن به سادگی آب خوردن است! اگر شما به فعال بودن آن نیاز دارید با ما همراه شوید تا این قابلیت مفید را در ویندوز 7 و ویستا فعال کنیم.

 

نکته مهم در این باره این است که این قابلیت در نسخه ی Home editions وجود  ندارد و حتما باید یکی از نسخه های Professional ،Business و یا Ultimate را بر روی سیستم خود داشته باشید.

برای فعال کردن این قابلیت ابتدا بر روی Computer راست کلیک کرده و properties را برگزینید؛ همچنین می توانید با تایپ کردن کلمه System در داخل نوار جستجو منوی استارت وارد این قسمت تنظیمات شوید.

sshot-2009-10-19-01-25-09 حالا بر روی گذینه Remote settings در سمت راست کلیک کنید:

sshot-2009-10-19-01-24-35

حالا شما می توانید این قابلیت را به سادگی فعال کنید:

sshot-2009-10-19-01-23-27

برای اتصال به ویندوز XP و دیگر سیستم عامل ها گذینه دوم را برگزینید و برای اتصال به ویندوز ویستا و 7 در شبکه گذینه سوم را انتخاب کنید. در ضمن نگران تنظیمات فایروال خود نباشید! تنظیمات به صورت خودکار در ویندوز ویستا و 7 اعمال می شود.

فروشگاه آنلاین سونی

  • نویسنده
    محمدباقر پورمنصوری
  • تعداد بازدید
    بازدید : 8,023
0دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید


نوشته‌های ویژه
اخبار ویژه