سخن مدیر:

محدودیت دسترسی اینترنت‌ برای‌ کودکان

بدون دیدگاه

1236713524_childrenاستفاده از کامپيوتر و اينترنت امروزه يکي از دانش‌هاي پايه براي انسان‌ها و راه‌گشاي بسياري از مشکلات روزمره است چنانكه در جوامع پيشرفته به‌عنوان بخشي از زندگي قلمداد شده و در عمل زندگي بدون آنها مشکل است. با اين وجود اين فناوري معايبي هم دارد: فرضا شما از طريق کامپيوتر مي‌توانيد به حجم عظيمي از اطلاعات دسترسي داشته باشيد اما شايد خيلي از اين اطلاعات بيهوده بوده و ممکن است دسترسي به آنها براي فرزندان شما زيانبار باشد يا استفاده بي‌رويه از کامپيوتر و اينترنت توسط کودکان ممکن است لطمه زيادي به درس آنها بزند و باعث افت درسي آنها شود. اما راه‌حل چيست؟

راه‌حل‌هاي بسياري براي برطرف كردن اين مشکلات وجود دارد كه يکي از آنها استفاده از نرم‌افزارهايي براي محدود کردن کنترل کامپيوتر و دسترسي به اينترنت است، مانند استفاده از برنامه‌هايي كه با نصب آن روي كامپيوتر، يک کاربر در ساعت خاصي از روز به کامپيوتر دسترسي داشته باشد و بتواند تنها از يکسري سايت‌هاي مشخص استفاده کند.

در ويندوز? يک ويژگي به‌نام Parental Control افزوده شده‌ که شما مي‌توانيد يکسري محدوديت‌ها را براي يک کاربر مشخص در کامپيوتر تعريف کنيد. براي دسترسي به اين بخش نخست به Control Panel‌ رفته و در بخش جستجو عبارت Parental Control را جستجو کنيد تا فهرست کاربراني که در کامپيوتر موجود است، نمايش داده ‌شود. حال کاربري که قرار است محدوديتي را براي او اعمال کنيد را برگزينيد.

اين محدوديت‌ها شامل 3 بخش است: يک بخش Time Limit است که محدوديت زماني ايجاد مي‌کند، براي مثال، كاربر شما در يکسري ساعت‌هاي مشخص مي‌تواند به کامپيوتر وارد شود. براي اين کار روي Off کليک کرده و در جدول مشخص شده زمان‌هايي که کاربر مي‌تواند به سيستم دسترسي داشته باشد را مشخص کنيد.

بخش بعدي Game Rating است که شما مي‌توانيد به‌وسيله يک بازي خاص يا يک بازي با يک درجه خاص را محدود کنيد. منظور از درجه، رتبه‌اي است که موسسه ESRB به بازي مي‌دهد. مثلا E نشانه Every one است، يعني هر کسي مي‌تواند آن را بازي کند. براي اطلاع بيشتر درباره اين رتبه‌ها به سايت زير مراجعه کنيد:

http://esrb.org

همين‌طور شما مي‌توانيد با کليک روي گزينه Block or Allow specify game يک بازي مشخص را فيلتر کنيد و در بخش پاياني كه Allow and block specify program است، مي‌توانيد يک برنامه مشخص را فيلتر کنيد تا کاربر شما نتواند از آن برنامه استفاده کند.

اما تمامي اين کارها را مي‌توانيد با بسته نرم‌افزاري Windows Live Family Safety نيز انجام دهيد. اين بسته در مجموعه نرم‌افزارهاي Windows Live Essential به‌طور رايگان موجود است.

با نصب اين برنامه موارد کاربردي‌تري مانند محدود کردن اينترنت نيز در اختيار شما قرار خواهد گرفت. براي دريافت اين نرم‌افزار از لينک زير اقدام کنيد:

http://clicklinks.ir/30415a

منبع

فروشگاه آنلاین سونی

  • نویسنده
    محمدباقر پورمنصوری
  • تعداد بازدید
    بازدید : 19,130
0دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


نوشته‌های ویژه
اخبار ویژه