team-viewer

مهم نیست چقدر دور باشی

ارتباط مستقیم بین دو کامپیوتر همیشه جزو جذابترین و البته پرکاربردترین نتایج حاصل استفاده از شبکه و اینترنت محسوب می‌شود. راه‌کارها و برنامه‌های زیادی برای این کار وجود دارد و یکی از بهترین‌ها در این زمینه برنامه TeamViewer است.

هر کدام از برنامه‌ها ویژگی‌ها و ضعف‌هایی دارند. اکثر نرم‌‌افزارهای خوب در این زمینه، برنامه‌های تجاری هستند و برای استفاده از آنها باید پول بدهید. اما تیم‌ویور (TeamViewer) اینطور نیست. برای کاربران غیرتجاری کاملا رایگان است. البته برای کاربران تجاری نیز رایگان است ولی با پرداخت هزینه‌ امکانات بیشتری را برای این نوع کاربری‌ها فراهم می‌کند. پس شما به عنوان یک کاربر غیر‌تجاری هر چیزی را که نیاز خواهید داشت، در اختیارتان است.

تیم‌ویور با داشتن بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر در ۲۰۰ کشور به یکی از محبوب‌ترین برنامه‌ها در زمینه دسترسی از راه دور کامپیوتر‌ها تبدیل شده‌ است. این نرم‌افزار برای سیستم عامل‌های ویندوز، مک، لینوکس و حتی سیستم عامل iOS که روی گوشی iPhone و تبلت iPad قرار دارد، قابل نصب و استفاده است.

کاربرد‌های این نرم‌افزار گسترده است. در اینجا فقط چند نمونه را ذکر می‌کنم. فرض کنید این نرم‌افزار را روی کامپیوتر‌های خود در خانه و اداره نصب کرده‌اید؛ در اداره ناگهان یادتان می‌آید یک فایل بسیار مهم را در کامپیوتر خانه جا گذاشته‌اید. از طریق تیم‌ویور به کامپیوتر منزل متصل می‌شوید و فایل‌ خود را به کامپیوتر اداره منتقل می‌کنید. به عنوان مثال دیگری برای کاربرد این برنامه می‌توانم به استفاده از آن در کلاس‌های آموزشی اشاره کنم. استاد با استفاده از این برنامه‌ می‌تواند محیط دسکتاپ خود را و تمامی کارهایی که انجام می‌دهد روی دسکتاپ دانشجویان خود نمایش دهد. حتی از تیم ویور می‌توان برای آموزش‌ از راه دور استفاده کرد. مثلا دوست شما زنگ می‌زند و یک سوال کامپیوتری از شما دارد. شما می‌توانید با تیم‌ویور تمامی کارهایی را که لازم است او انجام دهد، در کامپیوتر خود انجام دهید و او با این برنامه که در کامپیوترش نصب است، محیط کامپیوتر شما را ببیند و به خوبی یاد بگیرد. اما نباید این نکته را فراموش کنید که برای استفاده از تیم‌ویور، باید این نرم‌افزار در هر دو کامپیوتر مبدا و مقصد نصب باشد و آن دو کامپیوتر از طریق شبکه یا اینترنت با هم در ارتباط باشند. تیم‌ویور علاوه بر استفاده از طریق اینترنت، قابلیت استفاده در شبکه خانگی را نیز دارد.

دریافت و نصب

حجم برنامه بسیار کم است و بر اساس سیستم‌ عامل شما کمی تفاوت حجمی دارد. مثلا برای ویندوز، تیم‌ویور فقط ۸/۲ مگابایت حجم دارد. ابتدا وارد سایت اصلی این برنامه یعنی teamviewer.com شوید. سپس به بخش Download مراجعه کنید و بر اساس سیستم‌ عامل خود، فایل نصاب برنامه را دریافت کنید. من آخرین نسخه آن برای ویندوز(نسخه ۹۱۰۴/۰/۵) را دریافت کردم.

بعد از اتمام دریافت، با دو بار کلیک روی آن مراحل نصب را شروع می‌کنیم. چون این برنامه را از اینترنت گرفته‌اید، پیغامی ظاهر می‌شود که مطمئن هستید برنامه اجرا شود و شما باید Run را کلیک کنید. در مرحله اول دو حالت پیش رو شما است: Install و Run. گزینه اول برنامه‌ را کاملا در کامپیوتر شما نصب می‌کند و گزینه دوم باعث می‌شود که برنامه بدون نصب شدن اجرا شود. ما هم گزینه اول را انتخاب کرده و روی Next کلیک می‌کنیم.

چون ما می‌خواهیم کاربری غیرتجاری از برنامه داشته باشیم، در مرحله بعد ما گزینه Personal / non-commercial use را انتخاب می‌کنیم. در بخش بعدی دو توافقنامه وجود دارد که باید با هر دو موافقت کنید. یکی لیسانس استفاده از برنامه و دیگری تایید اینکه شما کاربری غیرتجاری از برنامه خواهید داشت. در مرحله Installation type باید نوع نصب خود را تعریف کنید که TeamViewer با بالا آمدن ویندوز اجرا شود یا خیر. اگر جوابتان «بله» باشد، گزینه دوم را انتخاب کنید. همچنین بخشی برای تعیین رمز عبور(Password) وجود دارد. این رمز عبور برای وقتی است که کامپیوتر دیگری از طریق تیم‌ویور می‌خواهد به  کامپیوتر شما متصل شود. حتما یک رمز عبور که یادتان می‌ماند برای آن تعریف کنید. در مرحله آخر هم نوع دسترسی کامپیوترهای دیگر که به عنوان همکار(Partner) شناخته می‌شوند را تعیین می‌کنید. Full Access باعث می‌شود که دسترسی کامل داشته باشد و گزینه دوم که Confirm All نام دارد، کاری می‌کند که برای انجام هر کاری از طریق کامپیوتر همکار می‌خواهد در کامپیوتر شما صورت بگیرد، تاییدیه شما لازم باشد. پیشنهاد می‌کنم که گزینه اول را انتخاب کنید. اگر گزینه دوم را انتخاب کنید و بخواهید از کامپیوتر اداره به کامپیوتر خانه متصل شوید، یک نفر باید در خانه تمام فعالیت شما را تایید کند. بعد از آن برنامه خیلی سریع نصب می‌شود.

اجرا

قبل از اجرای برنامه به اینترنت متصل شوید تا یک شناسه(ID) منحصر به فرد به کامپیوتر شما اختصاص داده شود. با اجرای برنامه، پنجره‌ای مشابه تصویر زیر خواهید دید.

teamviewer

این پنجره بخش‌های مختلفی دارد که بعد از چند لحظه و در بخش Wait for session شناسه و رمز عبور این کامپیوتر را می‌توانید ببینید. از این شناسه می‌توانید استفاده کنید و از طریق کامپیوتر‌های دیگر به این کامپیوتر متصل شوید. اگر شناسه و رمز عبور به شما نشان داده نشد، اطمینان حاصل کنید که به اینترنت متصل باشید.

شناسه شما یک عدد چند رقمی است و در قسمت Password دو مورد را می‌توانید ببینید که برای اتصال هر کدام از آنها را می‌توانید استفاده کنید. رمز عبور که خود برنامه به شما اختصاص داده و دوم همان رمز عبوری که در مراحل نصب آن را تعیین کردید. از هر کدام که خواستید استفاده کنید.

حال می‌رسیم به بحث اینکه می‌خواهید از تیم‌ویور در محیط اینترنت استفاده کنید یا داخل شبکه محلی. اگر می‌خواهید با اینترنت به یک کامپیوتر در یک مکان دیگر دنیا(مثلا کامپیوتر خانه) متصل بشوید که باید تیم‌ویور را در حالت استفاده از اینترنت قرار بدهید. البته استفاده از اینترنت حالت پیش‌فرض برنامه است. اما اگر می‌خواهید تیم‌ویور را در محیط شبکه‌ داخلی(مثلا کامپیوتر‌های داخل یک اداره یا کلاس) اجرا کنید، باید یک مورد از تنظیمات برنامه را تغییر دهید. برای این کار وارد پنجره اصلی برنامه شوید و از منوی Extras گزینه Options را انتخاب کنید. پنجره‌ای مشابه تصویر زیر می‌بینید.

teamviewer2

پایین پنجره بخشی به نام Connection in Local Network وجود دارد. منوی بازشونده آن قسمت را باز و گزینه Accept Exclusively را انتخاب کنید و در نهایت Ok را بزنید. در واقع اینک کاری کردید که برنامه‌های تیم‌ویور که داخل یک شبکه داخلی هستند، بتوانند از طریق آی‌پی(IP) هر کامپیوتر به یکدیگر متصل شوند. آی‌پی دقیقا به جای شناسه(ID) عمل می‌کند. مثلا من می‌خواهم از کامپیوتر A که در جلوی من است به کامپیوتر B که در اتاق دیگر اداره قرار دارد، متصل شوم. در کامپیوتر B نیز باید تیم‌ویور نصب باشد. همچنین یک آی‌پی اختصاصی به آن اختصاص یابد. مثلا آی‌پی آن ۱۹۲٫۱۶۸٫۰٫۶۸ است. من این آی‌پی را در تیم‌ویور کامپیوتر A وارد و سپس رمز عبور را وارد می‌کنم و با سرعت بسیار بالایی به B‌ متصل می‌شوم. این سرعت به دلیل این است که از شبکه محلی استفاده می‌کنم و از طریق اینترنت این کار را نکرده‌ام.

عملیات اتصال کامپیوترها

هر ارتباط بین کامپیوترها با نام جلسه(Session) شناخته می‌شود. برای اینکه بتوانید یک جلسه ایجاد کنید، بخشی با نام Create Session در پنجره اصلی برنامه وجود دارد. در قسمت ID باید شناسه یا آی‌پی کامپیوتر مقصد را وارد کنید.

قبل از اینکه دکمه Connect to Partner را بزنید باید نوع ارتباط خود را تعیین کنید. ارتباط می‌تواند یکی از این چهار حالت باشد: Remote Support، اPresentation، File Transfer و VPN.

بعد از انتخاب می‌توانید به کامپیوتر مقصد متصل شوید. در ادامه همه چهار نوع ارتباط را از آخر حالت به ابتدا توضیح می‌دهم تا شما به خوبی با آنها آشنا شوید.

حالت VPN

با انتخاب این حالت، کامپیوتر مقصد(B) به عنوان یک VPN عمل خواهد کرد و شما از طریق آی‌پی آن به اینترنت متصل خواهید شد. مثلا تصور کنید که یک کامپیوتر شما در آمریکا (کامپیوتر B) قرار دارد و برنامه تیم‌ویور در آن نصب است. این کامپیوتر هم روشن و هم به اینترنت متصل است. شما با استفاده از کامپیوتر خود در اینجا(کامپیوتر A) به آن متصل می‌شوید و حالا می‌توانید با آی‌پی آمریکا در اینترنت گشت‌و‌گذار کنید.

حالت File Transfer

با انتخاب این حالت و پس از اتصال، پنجره‌ای باز می‌شود که دو قسمت اساسی دارد: Local و Remote. قسمت Local، هارد‌دیسک و تمام درایو‌های کامپیوتر مبدا و قسمت Remote هارد‌دیسک و درایو‌های کامپیوتر مقصد را نشان می‌دهد. با این پنجره می‌‌توانید فایل‌ها را از هر کدام از کامپیوتر‌ها به کامپیوتر دیگر انتقال دهید. برای انتقال باید از دکمه‌های Send و Receive استفاده کنید. فقط در نظر داشته باشید که سرعت انتقال فایل‌ها به سرعت انتقال اتصال بین کامپیوترها بستگی دارد.

حالت Presentation

این حالت برای ارایه مطلب(Presentation) مناسب است. با این حالت، ارتباط طوری برقرار می‌شود که محیط کامپیوتر شما در صفحه‌نمایش کامپیوتر مقصد نشان داده‌ می‌شود. همانطور که قبلا هم اشاره کردم این کار بیشتر برای آموزش از راه دور یا کلاس‌های کامپیوتری مناسب است. وقتی این ارتباط برقرار شود، سمت راست صفحه شما یک پنل قرار دارد که می‌توانید تنظیماتی را انجام دهید. مثلا در بخش Application Selection لیستی از نام‌های برنامه‌های فعال در کامپیوتر شما، دسکتاپ و نوار وظیفه(Taskbar) وجود دارد که همه آنها تیک‌دار هستند. اگر بخواهید که کاربر کامپیوتر مقصد، برنامه‌ای خاص که در کامپیوتر شما باز است را نبیند، تیک کنار نام آن برنامه را بردارید. مثلا دوست ندارید که محیط دسکتاپ شما را کسی ببیند؛ کافی است که تیک گزینه Desktop را بردارید. خواهید دید که محیط دسکتاپ از تصویر انتقال داده شده به کامپیوتر B حذف می‌شود.

حالت Remote Support

حالت Remote Support کامل‌ترین نوع ارتباط است. در این حالت، پنجره‌ای مقابل شما باز می‌شود که دقیقا محیط سیستم عامل کامپیوتر مقصد را نشان می‌دهد و شما قادر هستید که کاملا آن را کنترل کنید. به هر کجا که بخواهید بروید و هر برنامه‌ای که خواستید اجرا کنید. طوری که انگار پشت کامپیوتر مقصد نشسته‌اید. کیفیت تصویری که می‌بینید، به سرعت اتصال دو کامپیوتر بستگی دارد. هر چه قدر سرعت بالاتر، کیفیت نیز بالاتر خواهد بود. در بالای پنجره منوهایی قرار دارند که امکانات زیادی را برایتان فراهم می‌کنند. مثلا اجرا کردن Task Manager سیستم مقصد، یا تغییر سایز صفحه یا تنظیم کیفیت تصویر و… .

با این ارتباط توانایی انتقال فایل بین دو کامپیوتر را نیز دارید. امکان چت نیز از ویژگی‌های دیگر این ارتباط است.

مشابه

برنامه‌های زیادی در این حوزه وجود دارد و هر کدام ویژگی‌های خود را دارند. یکی از آنها ابزار Remote Control خود ویندوز است. برنامه R Admin یکی دیگر از برنامه‌های دسترسی از راه دور محسوب می‌شود.

همچنین برنامه‌ای با نام NetSupport School وجود دارد که تمامی ابزارهایی که برای راه‌اندازی کارگاه‌های کامپیوتری و کلاس‌هایی مبتنی بر شبکه کامپیوتر نیاز است را فراهم می‌کند.

مهرداد خدّامی
Mehrdad@ictnews.com

منبع

468 ad 

۶۷ پاسخ به “آشنایی با برنامه TeamViewer و چگونگی راه‌اندازی ارتباط راه دور کامپیوترها”

 1. MSIE 6.0 Windows XP

  دمت گرم توپ بود ممنون

  [پاسخ]

  saebonic پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۴ام, ۱۳۹۰ ۳:۲۳ ب.ظ:

  Firefox 4.0 Windows 7

  خواهش می کنم
  موفق باشید

  [پاسخ]

  meysam پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۹ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۲۴ ق.ظ:

  Firefox 16.0 Windows XP

  mer30

  [پاسخ]

 2. Chrome 11.0.696.14 Windows XP

  ممنونم از این همه حوصله و دقتی که به خرج دادین اجرتون با خدا

  [پاسخ]

  saebonic پاسخ در تاريخ تیر ۹ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۵۱ ق.ظ:

  MSIE 9.0 Windows 7

  با سلام
  خواهش می کنم. لطف دارید.
  موفق باشید

  [پاسخ]

 3. MSIE 8.0 Windows 7

  ممنون استفاد کردیم

  [پاسخ]

 4. MSIE 8.0 Windows XP

  سلام
  توضیحاتتون کامل بود ممنون
  امااگربخواهیم هر بار که برنامهteamviewerراباز میکنیم یک آی دی ورمز داشته باشیم چیکار باید انجام بدیمیعنی هربار رمز وآی دی تغییر کند
  ممنون

  [پاسخ]

  محمدباقر پورمنصوری پاسخ در تاريخ مهر ۲۴ام, ۱۳۹۰ ۱:۲۸ ب.ظ:

  MSIE 9.0 Windows 7

  با سلام
  ID شما هیچ گاه تغییر نمی کند و تنها رمز عبور متغیر است.

  [پاسخ]

  محمد پاسخ در تاريخ تیر ۲۵ام, ۱۳۹۲ ۹:۴۲ ب.ظ:

  MSIE 8.0 Windows 7

  با سلام

  از منوی extras گزینه option وارد تب security شده و پسورد ثابتی را درج نمایید . از این پس همواره می توانید با پسورد انتخاب شده متصل شوید /

  [پاسخ]

 5. Firefox 7.0.1 Windows 7

  salam mamnon az siteton faghat to inja nagofte bodid ke passwordo koja bayad zad

  [پاسخ]

  محمدباقر پورمنصوری پاسخ در تاريخ بهمن ۱۲ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۲۶ ب.ظ:

  MSIE 9.0 Windows 7

  با سلام
  برنامه رو که اجرا کنید مشخصه
  موفق باشید

  [پاسخ]

 6. Chrome 8.0.552.224 Windows XP

  سلام ممنون

  میشه لطف کنید و قسمت meeting رو هم یه توضیح بدید و اینکه چی هست و کارش چیه؟
  ممنون

  [پاسخ]

 7. Firefox 5.0 Windows 7

  با سلام
  چگونه میتوان تنظیماتی انجام داد تا کامپیوتری که میخواهد به کامپیوتر ما متصل شود به درایوها و اصلاعات ما دسترسی نداشته باشد؟؟یعنی چگونه میتوان اطلاعاتی که طرف مقابل میبیند را خودمان تعیین کنیم؟؟؟و مطلع شویم که او به کدام اطلاعات ما دسترسی دارد؟؟؟؟
  در ضمن من team viewer 6 نصب کردم ولی در حین نصب مرحله confirm all را ندارم که انرا انتخاب کنم.
  به طور خلاصه نمیخواهم کامپیوتری که از طریق این نرم افزار به کامپیوتر من متصل میشود به اطلاعات من دسترسی داشته باشد و یا بی انکه من بدانم فایلی دانلود کند.من فقط یک سوال دارم که شخصی میخواهد اینگونه برایم حل کند و من نمیدانم او چکونه ادمی است.
  با تشکر از شما خواهشمندم جواب مرا سریع بدهید.مرسی

  [پاسخ]

 8. Firefox 9.0.1 Windows 7

  کرک نرم افزار رو هم می زاشتید خوب بودش
  +
  من به یکی از فامیل هامون که در ژاپن هستش متصل می شم با این برنامه و adsl 256 دارم و پهنای باندم رو این برنامه فول اشغال نمی کنه ولی نمی دونم چرا دستکاپ اون رو خیلی خیلی کند می بینم

  adsl رو هم از مخابرات دارم و سرعتش خوبه

  ممکن مشکل از پینگ پایین مخابرات باشه ؟

  [پاسخ]

  محمدباقر پورمنصوری پاسخ در تاريخ فروردین ۲۵ام, ۱۳۹۱ ۹:۴۲ ب.ظ:

  MSIE 9.0 Windows 7

  با سلام
  این برنامه رایگان هست و نیاز به کرک شدن نداره.
  نه فکر نکنم. طوری که من برخورد کردم با این برنامه شدیدا به سرعت وب وابسته هست. هر وقت سرعت من و کسانی که به رایانشون متصل میشم بالاست انگار داری با رایانه خودت کار می کنی ولی وقتی سرعت پایین میاد یکی از طرفین پایین هست می شه سرطان!
  موفق باشید

  [پاسخ]

 9. Opera 11.62 Windows 7

  سلامدستتون درد نکنه.یک سوال داشتم ازتون.من رمزم رو به دوستم دادم برام یه برنامه ای رو نصب کنه حالا میخوام بدونم امکان دسترسی دوباره به سیستمم داره؟ ممنون

  [پاسخ]

  محمدباقر پورمنصوری پاسخ در تاريخ تیر ۱۲ام, ۱۳۹۱ ۲:۰۲ ب.ظ:

  MSIE 9.0 Windows 7

  با سلام
  خیر امکان دسترسی نیست. هر بار که برنامه بسته می شه. کلمه عبور تغییر می کنه.
  موفق باشید

  [پاسخ]

 10. MSIE 8.0 Windows XP

  سلام ممنون از توضیحاتتون

  ولی وقتی دوستم کدشو میده که من وصل شم میگه کدش معتبر نیست از چیه ؟

  [پاسخ]

 11. Chrome 20.0.1132.43 Windows 7

  تا آنجا که من می دانم با استقلال سودان جنوبی (جدیدترین کشور دنیا), اکنون ۱۹۶ کشور در کره خاکی وجود دارد !!!
  این نرم افزار با گسترش در ۲۰۰ کشور توانسته است مرزهای منطقی را زیر پا گذاشته است .
  مرسی مطلب خوبتون.

  [پاسخ]

 12. Firefox 12.0 Windows 7

  salam man taze ba in barname kar mikonam vagti id tarafe moghabelo mizanam ye eror mide[a connection could not be established]va[the teamviewer id …..id yaro.you have entered does not exit] inaro mide
  plz komak konin man aghab mondam pas olz zod j bede

  [پاسخ]

 13. Firefox 12.0 Windows 7

  salam man taze ba in barname kar mikonam vagti id tarafe moghabelo mizanam ye eror mide[a connection could not be established]va[the teamviewer id …..id yaro.you have entered does not exit] inaro mide
  man aghab mondam pas olz zod j bede

  [پاسخ]

 14. Firefox 3.6.3.NETCLR3.5.30729 Windows XP

  سلام من میخواستم بدونم آیا راهی هست که من بتونم pmهای یکی که هم آی دیشو دارم هو رمزشو بخونم؟
  آخه pmهاشو از داخل conversation داخل ایمیلش پاک کرده. میخوام ببینم آیا جای دیگه ای هست که من بتونم از اونجا pmهاشو بخونم؟
  خیلی حیاتیه
  بهم گفتن از team viewer میشه

  [پاسخ]

  HESAM پاسخ در تاريخ دی ۲۹ام, ۱۳۹۱ ۱:۰۶ ب.ظ:

  Firefox 13.0 Windows 7

  خیر

  [پاسخ]

 15. Chrome 12.0.742.30 Windows 7

  با سلام
  چگونه میتوان تنظیماتی انجام داد تا کامپیوتری که میخواهد به کامپیوتر ما متصل شود به درایوها و اصلاعات ما دسترسی نداشته باشد؟؟یعنی چگونه میتوان اطلاعاتی که طرف مقابل میبیند را خودمان تعیین کنیم؟؟؟و مطلع شویم که او به کدام اطلاعات ما دسترسی دارد؟؟؟؟
  به طور خلاصه نمیخواهم کامپیوتری که از طریق این نرم افزار به کامپیوتر من متصل میشود به اطلاعات من دسترسی داشته باشد و یا بی انکه من بدانم فایلی دانلود کند.من فقط یک سوال دارم که شخصی میخواهد اینگونه برایم حل کند و من نمیدانم او چکونه ادمی است.
  با تشکر از شما خواهشمندم جواب مرا سریع بدهید.مرسی

  [پاسخ]

  محمدباقر پورمنصوری پاسخ در تاريخ آذر ۱۷ام, ۱۳۹۱ ۹:۴۴ ق.ظ:

  MSIE 10.0 Windows

  با سلام
  اصلا به درایوهای شما دسترسی برای دانلود ندارد. فقط می تواند جلوی چشم شما از رایانه استفاده کند.
  موفق باشید

  [پاسخ]

 16. MSIE 8.0 Windows 7

  سلام.
  من یه مشکل بدی پیداکردم اونم اینه ک من تیم ویور وقتی رو سیستما نصب میکنم نمیتونم ریموت کنم اصلا کانتکت نمیشه اینترنت دارم با سرعت بالا همه چی درست انجام شدن فقط نمیتونم کانتک بشم.چیکار کنم ؟

  [پاسخ]

 17. Firefox 17.0 Windows XP

  ممنون از لطف شما کامل و عالی بود

  [پاسخ]

 18. Firefox 8.0 Windows 7

  سلام من هر کاری کردم یاد نگرفتم اگه میشه کار با تم ویور ۷ رو هم به ما یاد بدبد ممنون

  [پاسخ]

  HESAM پاسخ در تاريخ دی ۲۹ام, ۱۳۹۱ ۱:۰۸ ب.ظ:

  Firefox 13.0 Windows 7

  شب بیا

  [پاسخ]

 19. MSIE 8.0 Windows 7

  یکی از کامپیوترهای ما که روش TEAM VIEWER داردبعد از بازکردن هیچگاه کانکت نمی شود ,READY نمیشه چی کارکنیم میشه راهنمایی کنید درضمن آن کامپیوتر هم دومین است وهم WORKGROUP
  چه تنظیماتی لازم است؟

  [پاسخ]

 20. Firefox 18.0 Windows 7

  سلام خسته نباشید…یه سوال برام پیش اومده…اگه بخام از سیستم دوستم چیزی بردارم از حجم نتم کم میشه؟

  [پاسخ]

  محمدباقر پورمنصوری پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸ام, ۱۳۹۱ ۱۰:۲۷ ب.ظ:

  MSIE 10.0 Windows

  با سلام
  بله

  [پاسخ]

 21. Firefox 18.0 Windows 7

  خب فرض کنیم که من بخوام یه سریال نزدیک به ۵ گیگ از سیستم دوستم بردارم.همون ۵ گیگ کلا ازم میگیره یا کمتر میگیره (مثلا چقدر)
  یه سوال دیگه….
  اگه اول کانکت باشم بعد وارد سیستم دوستم که شدم…نت رو قط کنم باز هم تو همون سیستم دوستم هستم و میتونم فایل بردارم؟! یا حتما باید به نت وصل باشم؟

  [پاسخ]

  محمدباقر پورمنصوری پاسخ در تاريخ بهمن ۲۵ام, ۱۳۹۱ ۱:۳۱ ب.ظ:

  Firefox 11.0 Windows 7

  یه پنج گیگ از شما یه پنج گیگ هم از دوستتون
  در مجموع شما دوتا ۱۰ گیگ مصرف می کنید. پیشنهاد می کنم فیلم رو از یه سرور دیگه دانلود کنید.

  [پاسخ]

 22. Firefox 16.0 Windows XP

  ببخشید میتونیم یه فایل از کامپیوتر خودمون به اون کامپیوتر انتقال بدیم اگه این کار رو بتونیم کنیم از حجم دانلود کاسته میشه.؟

  [پاسخ]

 23. Firefox 19.0AlexaToolbar Windows 7

  سلام دمتون گرم . خیلی راهنماییم کردید.

  [پاسخ]

 24. Firefox 15.0.1 Windows XP

  عالی و بسیار قابل فهم و گویا
  موفق باشی

  [پاسخ]

 25. Firefox 3.0.19.NETCLR3.5.30729 Windows XP

  سلام من اینترنت ۱۲۸ مخابراتی دارم آیا میشه با این نرم افزار کار کرد؟
  اگه نمیشه ، چه برنامه ای میشه با این سرعت کار کرد؟ ممنون

  [پاسخ]

  محمد پاسخ در تاريخ تیر ۹ام, ۱۳۹۲ ۳:۳۱ ب.ظ:

  Chrome 8.0.552.215 Windows 7

  ido no

  [پاسخ]

 26. Firefox 19.0 Windows XP

  سلام ممنون از توضیحات کاملتون
  یکی این برنامه رو فرستاد میخواست هرچی داشتم رو بکشه حالا من میتونم علیه خودش استفاده کنم و اون نتون از من چیزی بکشه و من از اون فایلی رو بکشم؟
  ممنون میشم اگه توضیح بدین

  [پاسخ]

 27. Firefox 6.0a1 Windows XP

  سلام خسته نباشید
  گوشیم sone ION هستش و می خوام با این برنامه وارد پی سی بشم ولی نمیشه
  میگه پروتوکول کنسل شده موجود نیس
  ولی با گوشی HTC یک بار امتحان کردم وصل شد
  مشکل از چیه دارم کلافه میشم ممنون میشم کمکم کنین

  [پاسخ]

 28. Chrome 27.0.1453.94 Windows 7

  سلام ببخشید اول می خوام ازتون بخواطر این اموزش تشکر کنم و دوم وقتی می خوام به کامپیوتر وای پی دوستم وصل شم همون ارور برقرار نشدن ارتباط میاد .
  میشه رانماییم کنین .
  ممنون

  [پاسخ]

 29. Firefox 21.0 Windows XP

  سلام
  در تیم ویوری که در سیستم من است قسمت session آن غیرفعال است لطفاً راهنمایم کنید
  متشکر

  [پاسخ]

 30. Firefox 3.0 Windows XP

  سلام مدتی پیش یه نفر با نرم افزار تیم وییور به کامپیوتر من دسترسی پیدا کرد و من هم نرم افزار رو از روی سیسیتمم پاک کردم ولی بعد متوجه شدم یه نسخه از اون به صورت هیدن رو کامپیوترم بوده و به همین خاطر ویندوز رو عوض کردم و کلیه فایلام رو هم فرمت کردم تا چیزی نمونه خاستم بپرسم با این شرایط هنوز هم امکانش هست به سیستمم دسترسی داشته باشه یا نه؟؟
  و سوال دیگم اینه که اون فرد میتونسته وقتی هم که خودم داشتم با سیسیتم کار میکردم بدون این که متوجه شم وارد کامپیوترم بشه یا نه؟و این که راهی هست که نشون بده چیزی از کامپیوترم کپی کرده ؟
  ممنون میشم اگه جواب سوالاتم رو سریع به ایمیلم بدید با تشکر از سایت خوبتون

  [پاسخ]

  محمدباقر پورمنصوری پاسخ در تاريخ تیر ۱ام, ۱۳۹۲ ۱۰:۰۶ ق.ظ:

  MSIE 10.0 Windows

  با سلام
  نه دوست عزیز امکانش نیست. خیالتون راحت باشه
  تیم ویوور برای دسترسی به رایانه شما از شما اجازه می گیرد و اصلا نیاز نبود اون کار ها رو انجام بدید!
  موفق باشید

  [پاسخ]

 31. Chrome 8.0.552.215 Windows 7

  لطف کنید بگید:
  اگر کامپیوتر مقصد خاموش باشه
  این نرم افزارعمل می کند؟

  باتشکــــــــــــــــــــر

  [پاسخ]

  محمدباقر پورمنصوری پاسخ در تاريخ تیر ۱۷ام, ۱۳۹۲ ۸:۰۳ ب.ظ:

  Firefox 22.0 MacIntosh

  با سلام
  خیر
  همچنین هر بار که برنامه اجرا می شود باید پسورد جدید به فرد مقابل داده شود.

  [پاسخ]

 32. Chrome 28.0.1500.72 Windows 7

  این برنامه تقریبا چقدر از حجم اینترنت میگیره؟
  من خودم از اینترنت نامحدود استفاده میکنم ولی کسی که میخوام بهش وصل بشم از اینترنت محدود ۱۲۸ وصل میشه/
  من میخوام به اون نفر برنامه فتوشاپ رو اینجور یاد بدم یعنی همش توی محیط فتوشاپ کار کنیم خواستم بدونم هر یک ساعت حدودا چقدر از حجم اون شخص کم میشه؟
  لطفا اگه مقدار دقیق نمیدونید تقریب بگویید

  [پاسخ]

 33. Chrome 28.0.1500.72 Windows 7

  چقدر از حجم اینترنت رو کم میکنه؟
  مثلا اگه اینترنت من نامحدود باشه و اینترنت مقصد ۱۲۸ محدود
  و من بخوام برنامه فتوشاپ رو اینجور بهش یاد بدم
  هر یک ساعت چقد از حجم اون بنده خدا کم میشه؟
  لطفا اگه دقیق نمیدونید /حدودا بگید/ممنون

  [پاسخ]

 34. Firefox 23.0 Windows 7

  سلام یکی اومد با من چت کنه اول گفت یه انتی ویروس میخوای من گفتم اره و او یه ادرس داد تا من برم این برنامه رو دانلود کنم اما نشدمن گفتم میخوای منو هک کنی و ادرس ویروس کش رو که داد بعد گفت تو هک شدی اما من این برنامه رو نداشتم اول ایا او راست میگفت منو هک کرده یه ادرس ویروس کش کومودو رو به من داد و گفت این انتی ویروسه اول میگفت این برنامه رو نصب کن تا برات ارسال کنم اما من این کار رو نکردم خواهش میکنم بگید اون منو هک کرده الان

  [پاسخ]

 35. Firefox 23.0 Windows 7

  سلام مدتی پیش یه نفر با نرم افزار تیم وییور به کامپیوتر من دسترسی پیدا کرد..و ای دی من رو همزمان که چت میکردیم هک کرد و هیستوریم رو باز کرد و خودمم میدیدم..چه جوری باید بفهمم چیزی از تو کامپیوترم ورداشته یا نه؟؟؟؟؟؟
  من ۱۴سالمه لطفا کمک کنین خیلی ضروریه…
  ممنون

  [پاسخ]

  محمدباقر پورمنصوری پاسخ در تاريخ شهریور ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۹:۲۴ ق.ظ:

  Firefox 23.0 Windows

  سلام
  از طریق تیم ویوو و حالت ریموتش امکان ارسال فایل به خودشو بدون این که شما متوجه بشید نداشت. فقط چرخی زده! در ضمن بهتون توصیه مواکد می کنم به هر کسی اجازه ریموت شدن به رایانتون رو ندید.
  این رو هم بد نیست بدونید که اون فرد در صورتی که دوباره بهش پسورد تیم ویوورتون رو ندید نمی تونه به رایانه شما متصل بشه.
  لطفا از یاهو پر خطر هم کمتر استفاده کنید. گوگل تالک و اسکایپ پیشنهاد می شه.
  موفق باشید

  [پاسخ]

 36. Firefox 16.0 Ubuntu;

  سلام سوال من اینه که چطور میشه چتی که با شخصی که به کامپیوترم وصل شده بود از طریق تیم ویور رو دوباره ببینم؟ یعنی ارشیو داره؟

  [پاسخ]

 37. Chrome 27.0.1453.110 Windows

  سلام چطوری بتونم به ارشیو چت هام تو تیم ویور دسترسی پیدا کنم؟

  [پاسخ]

 38. Firefox 14.0 Windows 7

  سلام یه شخصی که شبکه ساز هست منو راهنمایی کرد برای نصب تیمویور تا کمکم کنه تو نصب نرم افزارهای مورد نیازم .من کدی که تیم ویور بهم داد بهش دادم و اون وارد سیستمم شد و مشکلمو هل کرد ولی الان از دسترسی اون به اطلاعاتم نگرانم ایا میتونه به لب تاپ من ومن اسیبی برسونه؟لطفامنو راهنمای کنید اگه لازمه چطور کدم راعوض کنم

  [پاسخ]

  محمدباقر پورمنصوری پاسخ در تاريخ آبان ۱ام, ۱۳۹۲ ۶:۲۷ ب.ظ:

  Firefox 24.0 Windows

  با سلام
  خیر نمی تواند. تیم ویوور هر بار یک کلمه عبور جدید ایجاد می کند.
  خیالتان تخت!
  موفق باشید

  [پاسخ]

 39. رضا علیمحمدی says:

  Chrome 30.0.1599.101 Windows 7

  سلام
  آیا ورژن نرم افزار هم برا ارتباط مهمه؟ منظورم اینه که فرقی میکنه یکی از طرفین ورژنش پایینتر از اون یکی باشه یا باید مثل هم باشه یا …؟
  ممنون از توضیحات مفیدتون

  [پاسخ]

 40. MSIE 10.0 Windows 7

  اگه کامپیوتر مقصد خاموش باشه چی؟

  [پاسخ]

  محمدباقر پورمنصوری پاسخ در تاريخ آبان ۱۸ام, ۱۳۹۲ ۱:۰۵ ب.ظ:

  Firefox 25.0 Windows

  با سلام
  اتصال برقرار نخواهد شد.
  موفق باشید

  [پاسخ]

 41. MSIE 10.0 Windows 7

  اگه کامپیوتر مقصد خاموش باشه چی؟?

  [پاسخ]

 42. Firefox 25.0 Windows 7

  مثلا من از سیستم خونه به اداره با TeamViewer ریموت میزنم. بعد یک فایل رو از سیستم اداره به سیستم خونه و یا برعکس انتقال میدم الان اینترنت و ترافیک مصرف میشه? و اگه آره از کدوم سیستم؟

  [پاسخ]

  محمدباقر پورمنصوری پاسخ در تاريخ آبان ۲۵ام, ۱۳۹۲ ۳:۵۵ ب.ظ:

  Firefox 25.0 Windows

  با سلام
  در هر دو سیستم اینترنت مصرف می شود.
  موفق باشید

  [پاسخ]

 43. Firefox 25.0 Windows XP

  سلام میشه با تیم ویور به یه کامپیوتر وصل بشیم اما خودش نفهمه ما وصلیم بهش ؟

  [پاسخ]

 44. Chrome 7.0.517.43 Windows XP

  با این برنامه اگه طرف مقابل بخواد یه عکس یا یه فایلو برداره میشه متوجه شد یا نه؟
  مثلن بدون اینکه من بفهمم میتونه چیزی برداره؟

  [پاسخ]

 45. Firefox 29.0 Windows 7

  سلام چطور میشه بااین برنامه یک آموزشگاه یا کلاس مجازی ایجاد کرد میشه به ایمیلم بفرستید جوابو باتشکر
  apameh_m@yahoo.com

  [پاسخ]

 46. Chrome 42.0.2311.90 Windows

  سلام
  من چنتدا ورزن مختلف رو امتحان کردم ولی نمیتونم به سیستم دیگه وصل بشم
  بقیه میتونن به سیستمم وصل بشن
  ویندوزم ۸٫۱ هست
  اروری هم که میده اینه
  http://s6.picofile.com/file/8184363284/Screenshot_10_.png
  مشکل از کجاست؟
  لطفا به ایمیلم جواب بدین

  [پاسخ]

 47. Chrome 43.0.2357.130 Windows

  باسلام.میخواستم بپرسم اگه این برنامه رو ازقسمت پروگرم سیستم حذف کنم غیر فعال میشه یاباید سیستم عاملم رو عوض کنم؟چ طوری بایدغیرفعالش کنم؟؟؟؟خواهشا جواب بدید خیلی مهمه واسم

  [پاسخ]

Trackbacks/Pingbacks

 1. TeamViewer app برای آندروید و آیفون « سرخه تَله - WordPress 3.1 XML-RPC [...] از اینجا آموزش استفاده از این برنامه را تحت عنوان “آشنایی با برنامه TeamViewer و چگونگی راه اندازی ارتباط …
 2. آموزش گام به گام مدیریت شبکه‌های خانگی (6) ؛ دسترسی به رایانه از راه دور با روتر | سرخه تَله - WordPress 3.2.1 XML-RPC [...] آی‌پی‌دهی پویا (Dynamic IP). البته برنامه‌های دیگری مانند TeamViewr و Hamachi وجود دارد که از طریق راهکارهایی ارتباط راه …
 3. مبانی اینترنت - WordPress 3.2.1 XML-RPC [...] آی‌پی‌دهی پویا (Dynamic IP). البته برنامه‌های دیگری مانند TeamViewr و Hamachi وجود دارد که از طریق راهکارهایی ارتباط راه …
 4. علوم رایانه بزرگترین مرجع مرجع مقالات کامپیوتری در ایران » Blog Archive » آموزش گام به گام مدیریت شبکه های خانگی – قسمت ششم - WordPress 3.2.1 XML-RPC [...] آی‌پی‌دهی پویا (Dynamic IP). البته برنامه‌های دیگری مانند TeamViewr و Hamachi وجود دارد که از طریق راهکارهایی ارتباط راه …
 5. آموزش گام به گام مدیریت شبکه های خانگی – قسمت ششم « علوم رایانه – IT News - WordPress 3.2.1 XML-RPC [...] آی‌پی‌دهی پویا (Dynamic IP). البته برنامه‌های دیگری مانند TeamViewr و Hamachi وجود دارد که از طریق راهکارهایی ارتباط راه …
 6. آموزش گام به گام مدیریت شبکه های خانگی - قسمت ششم | علوم رایانه – IT News - WordPress 3.5.1 XML-RPC [...] آی‌پی‌دهی پویا (Dynamic IP). البته برنامه‌های دیگری مانند TeamViewr و Hamachi وجود دارد که از طریق راهکارهایی ارتباط راه …

ارسال پاسخ