سخن مدیر:

AutoBrake تبدیل کننده خودکار DVD

دسته‌بندی: آموزش,نرم افزار
بدون دیدگاه

AutoBrake_thumb

اگر شما بخواهید فیلمی را که بر روی DVD دارید rip (تبدیل) کنید، به صورت معمول می توانید از برنامه Handbrake استفاده کنید. اما خدا نکند که بخواهید تعداد زیادی DVD مثلا 30 یا 40 یا حتی بیش از این ها را تبدیل کنید احتمالا کمی استفاده از برنامه Handbrake برای شما خسته کننده باشد. (شاید هم بیشتر!) احتمالا آن زمان آرزو می کنید که این کاش با قرار دادن DVD درون درایو نوری خود به خود عمل تبدیل انجام می شد. چیزی شبیه زمانی که یک CD صوتی درون درایو نوری خود قرار می دهید و عمل تبدیل را به سادگی توسط مدیاپلیر انجام می دهید. خوشحال باشید چون این کار به وسیله یک برنامه ساده که طراحی شده است برای تبدیل ویدیو ها از DVD به صورت خودکار ممکن شده است.

 

کارکرد برنامه هم خیلی ساده است. شما ابتدا برنامه AutoBrake را نصب می کنید و سپس DVD های خود را یکی پس از دیگری در درایو نوری قرار می دهید. AutoBrake به صورت خودکار ویدیوهای روی DVD شما را کانورت می کند. تمامی تنظیمات هم به سادگی آب خوردن است. تا یادم نرفته این موضوع را هم بگویم که حجم این برنامه بسیار اندک است تقریبا 360 کیلوبایت!

ابتدا برنامه را از لینک زیر دانلود کنید:

Download AutoBrake

سپس برنامه را اجرا کرده و بر روی Settings کلیک کنید. در سربرگ Ripping می توانید تنظیمات خود را اعمال نمایید. در قسمت Source Drive مسیر درایو نوریتان یا مسیر فایل DVDتان را بدهید. در قسمت Destination نیز مسیری را که فایل تبدیل شده را می خواهید در آن جا قرار دهید را انتخاب کنید. حال در قسمت Quality Preset کیفیت و شیوه کدگذاری فایل تبدیل شده را انتخاب کنید. خوشبختانه محبوب ترین و قدرتمند ترین سیستم های فشرده سازی را این برنامه پشتیبانی می کند که همان H.264 معرف و محبوب است. البته از Xvid نیز پشتیبانی می شود. برای فرمت فایلتان هم می توانید از بین AVI، MKV و MP4 یکی را برگزینید.

برا یافزایش کیفیت یا بالا بردن صدای خروجی بر روی Two-Pass و Audio Booster  کلیک کنید و تیک آن ها را فعال کنید.

Autobrake-settings_thumb

در سر برگ Other نیز یک سری گزینه وجود دارد که می توانید آن ها را نیز فعال کنید که عبارتند از :

Automatically rip DVD when inserted: به این معنی که با وارد کردن DVD عمل rip یا تبدیل به صورت خودکار آغاز شود.

Eject the disc when rip is complete: خارج شدن لوح فشرده زمانی که تبدیل به طور کامل انجام شد.

Clear the HandBrake output window when starting a new DVD rip: به این معنی که زمانی که یک DVD جدید می خواهید تبدیل کنید تنظیمات قبلی از بین برود و شما دوباره آن را تنظیم نمایید.

start minimized in the system tray: که به شما امکان می دهد با روشن شدن سیستم برنامه اجرا شود و در سیستم ترای قرار گیرد.

توجه: اگر هنگام تبدیل یک DVD زمان زیادی برنامه بر روی 99% متوقف شد. به سادگی DVD را خارج کنید! احتمالا با پیغام تبدیل به درستی انجام نشد (transcoding has failed) برخورد خواهید کرد که حرف مفت است! بی خیال شوید و به مسیری که به برنامه داده اید که فایل نهایتان را آنجا بریزد بروید و فایل را اجرا کنید. خواهید دید که این ساعت کار خواهد کرد!

پیشنهاد می کنم اگر مطلب “چگونه به سادگی DVD خود را Rip کنیم” را حتما مطالعه کنید.

دانلود برنامه AutoBrake

محمدباقر پورمنصوری

فروشگاه آنلاین سونی

  • نویسنده
    محمدباقر پورمنصوری
  • تعداد بازدید
    بازدید : 1,230
0دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


نوشته‌های ویژه
اخبار ویژه