سخن مدیر:

آموزش گام به گام نصب نسخه جديد سيستم عامل مک lion

دسته‌بندی: آموزش,اپل
30 دیدگاه

hardware

چگونه سلطان جنگل را نصب کنيم

چندی پيش بالاخره شرکت اپل نسخه جديد سيستم‌عامل خود را با نام شير (Lion) عرضه کرد. کساني که از رایانه های اپل استفاده مي‌کنند علاقه شديد خود را برای به روزرساني و نصب اين سيستم‌عامل نشان داده و در روز اول ارائه اين نسخه، بيش از يک ميليون کپي از آن فروخته شده است.

با توجه به اينکه طرفداران اپل در ايران کم نيستند و مي‌دانيم که آنها نيز علاقه دارند سيستم‌عامل خود را به روز کنند، تصميم گرفتيم آموزش نصب آن را بنويسيم.

بررسي سيستم از نظر توانايي پشتيباني

قبل از هر چيزي بايد اين موضوع را مشخص کنيد که دوست داريد سيستم‌عامل کنوني خود را به نسخه جديد به روز رساني کنيد (Update)، يا سيستم‌عامل کنوني را پاک کرده و لاین را از نو روي آن پارتيشن نصب کنيد و يا مي‌خواهيد نسخه لاین را در کنار سيستم‌عامل کنوني نصب کنيد (Clean Install). اگر مي‌خواهيد دو سيستم‌عامل را همزمان داشته باشيد، فقط بايد به پيش‌نيازهاي سخت‌افزاري رایانه خود توجه کنيد. اما در حالت به روز‌رساني و نصب کامل ، علاوه بر پيش‌نياز‌هاي سخت‌افزاري به يک سري پيش‌نياز نرم‌افزاري نياز داريد. براي مثال سيستم‌عامل شما بايد يکي از جديدترين نسخه‌هاي Snow Leopard باشد (OS X 10.6.6 يا جديدتر).

اما از نظر سخت‌افزاري بررسي کنيد که سيستم‌ شما اين مشخصات را دارد يا خير:

حداقل 2 گيگابايت رم

4 گيگابايت حافظه خالي روي هارد ديسک براي نصب خود سيستم‌عامل

پردازنده Intel Core) i3، i5، i7يا Xeon)

براي اينکه اطلاعات سخت‌افزاري و نسخه سيستم‌عامل خود را ببينيد کافي است روي آيکون سيب که در بالا سمت چپ صفحه نمايش قرار دارد کليک کرده و گزينه About This Mac را انتخاب کنيد. در آن قسمت نوع پردازنده، مقدار رم و همچنين نسخه سيستم‌عامل‌تان نشان داده مي‌شود.

Requirements

به رورساني سيستمعامل اسنولئوپارد
اگر مي‌خواهيد سيستم‌عامل اسنولئوپارد را به نسخه لاين (Lion) به روز رساني کنيد، پس بنابر مطالب گفته شده شما بايد از يکي از جديدترين نسخه‌هاي اسنولئوپارد (OS X 10.6.6 يا جديدتر) استفاده کنيد. براي به روزرساني اسنولئوپارد، دوباره آيکون سيب را کليک کرده و اين بار گزينه Software Update را انتخاب کنيد. مراحل را ادامه دهيد تا اسنو‌لئوپاردتان به روز شود.
در ادامه بايد يک سري از نرم‌افزارهاي شما به روز باشند.
برنامه هايي که با هم با معماري قديم پروسسور قديمي اپل يعني PowerPC و اينتل کار می‌کنند را حذف يا به نسخه اينتل آنها آپديت کنيد؛ اين برنامه‌ها را با نام Rosetta Apps مي‌شناسند. اين برنامه‌ها ديگر در لاين اجرا نخواهند شد.
سوالي که وجود دارد اين است که اين برنامه‌ها را چگونه تشخيص دهيم؟ براي پيدا کردن اين دسته از نرم‌افزارها بايد برنامه Activity Monitor را از نوار داک اجرا کنيد. در صفحه باز شده برنامه‌هايي که کنارشان عبارت Power PC درج شده است، Rosetta هستند.

براي به روزرساني اين برنامه‌ها مي‌توانيد از يک برنامه ديگر مانند App Fresh استفاده کنيد. همچنين اگر به روز رساني‌اي براي نرم‌افزاري وجود داشته باشد، روي آيکون App Stor يک عدد قرمز رنگ نشان داده مي‌شود. آيکون اين برنامه و سپس دکمه Updates را کليک کنيد تا برنامه‌ها به روز شود.

Update

حال اين برنامه‌هايي که Rosetta بودند را دوباره اجرا کرده و Activity Monitor را باز کنيد. اگر هنوز هم از اين دست برنامه‌ها وجود دارد، بايد آن را از سيستم‌تان پاک کنيد.

تهيه نسخه پشتيبان

بهترين کار ممکن اين است که قبل از شروع نصب لاين، از اطلاعات و سيستم خود يک نسخه پشتيبان تهيه کنيد. براي اين کار پيشنهاد مي‌شود از همان نرم‌افزار داخلي خود سيستم‌عامل مک يعني Time Machine استفاده کنيد. حتما نسخه پشتيبان اطلاعات خود را در يک هارد اکسترنال ذخيره کنيد.

گرفتن سيستمعامل مکاواس ايکس لاين

اگر شما داراي حساب بانکي بين‌المللي مانند مستر کارت يا ويزا کارت هستيد، مي‌توانيد به فروشگاه آنلاين اپل مراجعه کرده و با پرداخت 30 دلار سيستم‌عامل جديد مک را خريداري کرده و دريافت کنيد. البته با توجه به سرعت پايين اينترنت در ايران و حجم 3.5 گيگابايتي اين سيستم‌عامل، به نظر اين کار راه خوبي به نظر نمي‌رسد. پيشنهاد مي‌کنم اين سيستم‌عامل را از فروشگاه‌هاي ايراني خريداري کنيد.

Screen-shot-2011-07-20-at-9_24_57-AM

روش اول: نصب لاين در پارتيشني جديد

با اين روش همزمان اسنولئوپارد و لاين را روي کامپيوتر مک خود خواهيد داشت (Dual Boot). براي شروع کار وارد اسنولئوپارد شويد و برنامه Disk Utility را اجرا کنيد. از سمت راست هارد ديسک خود را انتخاب کنيد. در قسمت بالايي پنجره تب Partition را کليک کنيد. براي ايجاد يک پارتيشن جديد آيکون + را کليک و نام آن پارتيشن را Lion، يا Hawaii يا هر چيز ديگري که دوست داريد بگذاريد.

سپس حجم اين پارتيشن را تعيين کنید. خود لاين 4 تا 8 گيگابايت فضا لازم دارد ولي به نظر من 20 گيگابايت براي حجم اين پارتيشن کافي خواهد بود. در نهايت دکمه Apply را کليک کنيد تا پارتيشن جديد ايجاد و پيغام زير براي شما به نمايش درآيد.

Capture

در اين پنجره هم دکمه Partition را کليک کنيد. حالا در برنامه Disk Utility صفحه‌اي مشابه تصوير بعدی خواهيد ديد:

create-lion-install-partition

ديسک نصب لاين را در ديسک‌ران قرار داده و آن را باز کنيد. Install Mac OS X Lion را دوبار کليک کنيد. در صفحه Install Mac OS X پارتيشني را که درست کرده‌ايد انتخاب کنيد. من نام اين پارتيشن را Lion گذاشته بودم. در نهايت روي دکمه Install تقه بزنيد تا مک شما مشغول نصب مک او‌اس ايکس لاين شود.

چند دقيقه طول مي‌کشد که اين مرحله به اتمام برسد و فايل‌هاي لاين کپي شوند. اين زمان بر اساس توانايي مک شما متفاوت خواهد بود. براي نمونه اين مرحله روي مک بوک اير 11 اينچي من حدود 15 دقيقه طول کشيد. بعد از آن سيستم‌تان ري‌استارت مي‌شود.

بعد از اتمام نصب، مک شما دو بوت خواهد شد: اسنولئوپارد و لاين. به صورت پيش‌فرض هم درايو لاين بوت اول شما خواهد شد. اما اگر مي‌خواهيد بوت پيش‌فرض را تغيير دهيد، آيکون سيب را کليک کرده و آيتم System Preferences را انتخاب کنيد. دکمه Startup Disks را کليک کرده و درايو بوت پيش‌فرض خود را انتخاب کنيد.

install-lion-from-target-disk-mode

نکته ديگري که بايد به آن توجه داشته باشيد اين است که اگر مي‌‌خواهيد بين دو سيستم‌عامل‌تان سوييچ کنيد، مک را ري‌استارت کرده و درست زماني که صفحه سفيد به نمايش در‌مي‌آيد و هنوز لوگوي اپل نيامده است، دکمه alt/option را نگه داريد و سپس هر کدام از پارتيشن‌هايي را که مي‌خواهيد بوت شود انتخاب کنيد.

روش دوم : پاک کردن اسنولئوپارد و نصب لاين

در اين روش شما کلا درايو اسنولئوپارد را پاک کرده و لاين را در آن نصب خواهيد کرد. اين بار ديسک لاين را در ديسک‌ران قرار داده و مک خود را ري‌استارت کنيد. در زماني که صفحه سفيد نمايش داده مي‌شود دکمه alt/option را نگه داريد. در اين قسمت گزينه‌هاي بوت ديسک DVD‌و بوت از روي هارد ديسک نشان داده خواهد شد. شما بايد گزينه بوت از روي دي‌وي‌دي را انتخاب کنيد.

پس از چند لحظه صفحه نصب لاين نمايان مي‌شود. از منوي بالاي Utilities و Disk Utility را انتخاب کنيد. از پنل سمت چپ پارتيشني که اسنولئوپارد در آن قرار دارد را انتخاب کرده و از پنل سمت راست دکمه Erase را بزنيد.

Preparing

در اينجا هم نام دلخواهي براي آن وارد کنيد. پس از اتمام فرمت پنجره Disk Utility را ببنديد تا وارد صفحه نصب لاين شويد. از اينجا به بعد درست مانند روش قبل پيش مي‌رود. يعني ابتدا پارتيشني که فرمت کرده‌ايد را انتخاب کنيد و سپس Install را کليک کنيد. کپي فايل‌ها و اتمام نصب لاين چند دقيقه به طول مي‌انجامد. صفحه‌اي مشابه تصوير زير را خواهيد ديد.

اگر اين روش را انتخاب کنيد ديگر مک شما دو بوتي نخواهد بود و فقط لاين در مک شما اجرا مي‌شود.

روش سوم: به روز رساني اسنولئوپارد به لاين

در اين روش شما خود اسنولئوپارد را به لاين به روز رساني مي‌کنيد (Update) و مي‌توان گفت که ساده‌ترين و بي‌دردسرين روش، همين به روز رساني است.

Welcome

ديسک نصب لاين را در ديسک‌ران قرار داده و آن را باز کنيد. Install Mac OS X Lion را دوبار کليک کنيد.

login

در صفحه Install Mac OS X پارتيشن اسنولئوپارد را انتخاب کنيد. مابقي مراحل کاملا شبيه روش‌های قبلي است. فايل‌هاي لاين در اين درايو کپي مي‌شود و پس از ري‌‌استارت مک او‌اي‌ايکس نسخه لاين اجرا خواهد شد.

منبع

فروشگاه آنلاین سونی

 • نویسنده
  محمدباقر پورمنصوری
 • تعداد بازدید
  بازدید : 13,016
30دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید
 1. farzad :
  25 مرد 90

  Firefox 5.0.1 MacIntosh

  salam khaste nabashid kheyli site bahali darin motmayenan ke roye siteton kheyli zahmat keshidin dasteton dard nakone khyli gashange

  man chandta soval darmored mac book prooo dashtam ke be nazarm omad ke bedonin
  man 1 mah pish mack os x khudam ro az aval khastam nasb konam omadam format kardam va be rahati nasb shod bade en ke nasb shod tamom shod dvd ro biron andakht va bad az on har kari mikonam dvd ro kmide biron azz kheyli jaha gashtam ke mushkelesh rop hal konam vali tahala natonestam age mitonn rahnemayiim koni mamnun miisham

 2. محمدباقر پورمنصوری :
  25 مرد 90

  Firefox 5.0 Windows 7

  با سلام
  مرسی از توجه شما و ابراز لطفتون.
  با عرض پوزش سوال شما رومتوجه نشدم. اینجور که شما توضیح دادید سیستم عامل مک بوکتون رو نصب کردید و بعد از این که دیسک مک بوک بیرون اومد خیلی جاها گشتید که چه مشکلی رو حل کنید که نتونستید؟
  موفق باشید

 3. میلاد :
  25 مرد 90

  Firefox 4.0 Windows 7

  سلام دوستان
  من تازه با سایت شما آشنا شدم
  درباره سیستم عامل مکینتاش هرکی یه چیزی میگه.
  میخواستم کامل منو روشن کنین
  نمیدونم جای خوبی رو برای سوال کردن انتخاب کردم یا نه؟ چون اصلا به سایت شما آشنا نیستم

  من یه لپ تاپ dell دارم. سیستم عامل فابریکیش wondows seven هستش.
  می خوام بدونم برای اینکه بتونم مک رو روی لپ تاپم نصب کنم باید چه کاری انجام بدم. اصلا میشه اینکارو انجام بدم یا نه؟
  اگه میشه راهنماییئم کنین. ممنون میشم.

  منتظرم

 4. محمدباقر پورمنصوری :
  25 مرد 90

  Firefox 5.0 Windows 7

  با سلام
  خیلی خوشحالیم که در خدمت شما هستیم. امیدواریم که در آینده هم به اینجا سر بزنید.
  درباره سیستم عامل مکینتاش می تونید از لینک زیر برای خوندن کلیت این سیستم عامل استفاده کنید:
  http://www.farsigeek.com/?p=997
  درباره نصب سیستم عامل مکینتاش باید خدمت شما عرض کنم که این سیستم توسط شرکت اپل توسعه داده می شه و تنها بر روی سخت افزار های این شرکت قابل نصب هست. یعنی شما مثل ویندوز نمی تونید اون رو روی هر نوت بوک یا رایانه دسکتاپ از هر برند و مارکی نصب کنید. تنها شما می تونید با خریدن یک سیستم iMac یا Macbook و یا Mac mini این سیستم عامل رو بر روی رایانه اپل خود در اختیار داشته باشید. نسخه های جدید این سیستم عامل هم بر روی همین سخت افزار های اپل قابل نصب است.
  اما یک سری هکر نسخه های مختلف سیستم عامل مکینتاش رو با کمی دستکاری قابل نصب بر روی pc ها می کنند که البته نصب این نسخه ها روی هر سیستم به قول معروف بگیر نگیر داره.
  این نوع نصب مکینتاش و نصب این نسخه ها بر روی رایانه های غیر ویندوز به اصطلاح هکینتاش گفته می شود.
  گروه های هکری مختلفی به ارایه نسخه های قابل نصب بر روی رایانه های غیر اپلی می پردازند که نمونه آن iDeneb و iAtkos و iPC و KalyWay است که دوتای اول معروفتند.
  اگه سوال دیگه ای هم بود در خدمتم.

 5. farzad :
  26 مرد 90

  Firefox 5.0.1 MacIntosh

  سیستم عامل مک بوک رو نصب کردم و بعد از این که دیسک مک بوک بیرون اومد دگه هد کاری می کنم تو نمی ره یعنی هرچی سی دی هست می دم بهش خودش بیرون میندازه

 6. milad :
  26 مرد 90

  Firefox 6.0 Windows 7

  نه دیگه
  مرسی
  کمرمو شکستین
  آخه خیلی دوس داشتم باهاش کار کنم و یاد بگیرم
  ولی دیگه دیر شده، چون تازه این لپ تاپمو گرفتم

  مرسی از لطفتون

 7. farzad :
  28 مرد 90

  Firefox 3.0.19 Windows 7

  javab nmidin shuma be en soval haaaaa

 8. محمدباقر پورمنصوری :
  28 مرد 90

  Firefox 6.0 Windows 7

  ببخشید سوالتون رو ندیدم.
  فکر نکنم مشکل سخت افزاری باشه. احتمالا با نصب دوباره سیستم عامل مشکلتون بر طرف بشه. برای نصب سیستم عامل هم از فلش استفاده کنید.
  بازم از این که پاسخ به سوالتون ندادم پوزش می خوام.
  موفق باشید

 9. ایمان :
  29 مرد 90

  Firefox 5.0 Windows 7

  سلام ممنون از مطلب خوبتون.
  ممکنه که نصب mac os روی pc روهم بگین.

 10. ایمان :
  29 مرد 90

  Firefox 5.0 Windows 7

  ببخشید بالا رو نخونده بودم الان که خوندم روشن شدم بازم ممنون

 11. farzad :
  01 شهر 90

  Firefox 6.0 MacIntosh

  khahesh mikonam bazam mamnun ke be sovalam javab dadin

  man chandin baar emtehan kardam va os esh ro chand bar avaz kardam vali baz fargi nakard

  sharmande manzor az flash chi bud ?

 12. امید :
  28 مهر 90

  Firefox 6.0.2 Windows 7

  سلام و با عرض خسته نباشید به گرداننده سایت .
  میخواستم بدونم آیا میتونم سیستم عامل مک رو روی PC خونه نصب کنم ؟ main P5KPL.
  CPU 5300 ,
  G gforce 1gig
  ممنون میشم اگه لینک یه آموزش خفن رو هم برام بذارید .
  با تشکر

 13. سینا موسوی :
  29 مهر 90

  Firefox 7.0.1 Windows 7

  متأسفانه یا خوشبختانه سیستم عامل Macintosh فقط بر روی سخت افزار خود شرکت Apple قابل راه اندازی هست .

 14. محمدباقر پورمنصوری :
  29 مهر 90

  MSIE 9.0 Windows 7

  با سلام
  همانطور که سینا گفت سیستم عامل مکینتاش تنها بر روی سخت افزار های شرکت اپل نصب می شود. اما نسخه هایی که توسط هکرها برای PC ها با دستکاری نسخه اصلی ایجاد شده که به هکینتاش معروف است. می توانید از لینک زیر ضمن فراگرفتن مطالب خوب راجب این سیستم عامل روش نصب آن را هم بیاموزید.
  http://www.writeage.com/mac_os_from_a_to_z_part2.html
  موفق باشید

 15. رسول :
  11 آبا 90

  MSIE 9.0 Windows 7

  سلام من روی mac book ir ویندوز 7 نصب کردم اما وای فای ان کار نمی کند لطفا راهنمای کنید

 16. محمدباقر پورمنصوری :
  11 آبا 90

  MSIE 9.0 Windows 7

  با سلام
  منظور از وای فای کار نمی کند چیست؟ یعنی اصلا درایور وای فای نصب نشده است. اصلا وای فای رایانه شناسایی نشده است. و یا نمی توانید به شبکه وای فای متصل شوید؟

 17. سینا موسوی :
  11 آبا 90

  Firefox 7.0.1 Windows 7

  به احتمال قوی مشکل از عدم شناخت Drive هست .
  Drive مربوط به قسمت Wifi مدل مک بوک خود را گوگل و نصب کنید و پس از راه اندازی دوباره سیستم ، مشکل را چک کنید

 18. محسن :
  16 آبا 90

  MSIE 9.0 Windows 7

  با سلام .
  من میخوام مک رو بر روی laptop 1320 dell نصب کنم .میتونید توضیح بدین خیلی دوست دارم یاد بیرم .

 19. وحید :
  19 بهم 90

  Firefox 9.0.1 Windows 7

  سلام دوستان
  نمی دونستم این مطلب را کجا باید بنویسم پس شرمنده اکر جاش اینجا نیست
  من یک مک بوک پرو m721 دارم که الان سیستم عامل نداره خود dvd نصب mac os x هم خراب شده اشلالن من باید چه کار کنم ممنون می شم کمک کنید

 20. قیس :
  12 فرو 91

  Firefox 11.0 Windows XP

  سلام جناب
  یه سوال داشتم
  من لپ تا مدلmd314مدل 13 اینچی دارمروش سی دی ویندوز رو نداده بودن وروش به صورت پیش ورزmac os lion 10.7.2 رو گذاشته بودن الان ویندوز خراب شده
  یه دی وی دی mac os lion 10.7.3 ازسایت سافت گذر خریدم هلی هنگام بوت هر کار میکنم alt رو میگیرم دی وی دی ویندوز رو نشون نمیده تا نصبش کنم الان من چیکار کنم موندم
  ممنون.

 21. محمدباقر پورمنصوری :
  14 فرو 91

  MSIE 9.0 Windows 7

  با سلام
  شاید شما به تهیه نسخه های دستکاری شده توسط هکرها برای نصب روی PCپرداخته اید. از صحت DVD خودتون مطمئن بشید.
  با تشکر

 22. pentagon :
  06 ارد 91

  MSIE 9.0 Windows 7

  MR300000000000000000000000000از آموزشها
  خیلی به دردم خورد

 23. ایوب :
  23 خرد 91

  Firefox 12.0 Windows 7

  سلام من یه مک بوک پرو دارم وزدم سیستم عاملشا در قسمت Disk Utility پاک کردم حالا می خوام دوبارهاز طریق پارتیشن Recovery نصبش کنم. ولی نتونستم لطفا راهنمای کنید
  با تشکر فراوان

 24. farnaz :
  20 آبا 91

  Firefox 16.0 Windows 7

  salam,ye soali dashtam,alan Mac OS 10.6.7 ru mace man nasbe,mikham update konam be 10.6.8,emkanesh hast marahelesh ro behem begid,zemnan nemikham etelaati ke alan daram pak beshan,mamnun

 25. erfan :
  05 اسف 91

  Safari MacIntosh

  خسته نباشید.یه سوال درباره نصب لاین داشتم؟ من مک بوکمو از ۱۰.۶.۵ به ۱۰.۶.۸ به روز رسانیش کردم.و یک سیدی نصب لاین از شرکت دریاسافت خریده بودم و لاین را نصب کردم فقط میخواستم بدونم مشکلی در مک بوکم بوجود نمیاره؟ چون مک بوک منو شرکت اپل با اسنو لئوپارد داده یه کم نگرانم؟ سوال دومیم:میخواستم بدونم تو جعبه مک بوکم یه فلش برای نصب مکینتاش ۱۰.۶.۵و آیلایف بود آیا فلشی برای نصب مکینتاش۱۰.۷ جایی تو ایران هست برای خرید؟

 26. مهران :
  17 فرو 92

  MSIE 9.0 Windows 7

  با سلام و عرض ادب حضور همه دوستان. من فقط چند دقیقه است که با این وبسایت مفید آشنا شدم.اول تشکر میکنم و بعد عاجزانه تقاضای کمک دارم اونم فوری. لطف میکنید رسیدگی کنید. اینم شماره من : 09359753249
  مشکل من از این قراره که 1 مک بوک پرو که برا دوستمه رو با سی دی بوت ویندوز xp به کل Fdisck کردم یعنی مک و پارتیشن و همه با هم نابود کردم. الان میخوام مجددا مک رو نصب کنم اما اصلاموفق نمیشم. من از DVD Mac OS X Install استفاده کردم که تو خود جعبه دستگاه بود و وقتی با اون بوت میشم بعد چند ثانیه با این erorr مواجه میشم که میگه سیستک شما نیاز به restart داره و کلی متن پشتشه که گویا erorr kernel هست. خواهش میکنم کنید آبروم رفته . 1392/1/17

 27. reza :
  06 خرد 92

  Chrome 26.0.1410.64 Windows 7

  با سلام.
  cpu = cori3 3.1GHz ,motherbord = gigabayte p61 b3, graphic = geforce210
  من نسخه اصلی مک(بدون کاستومایز)10.8را نصب کردم. فقط مشکل ایجاست که من باید با فلش مموری بوت کنم!؟؟؟….
  چون هردفعه که بوت لودر نصب کردم دیگه بالا نیومد!!البته بالا میاد ولی توی یه صفحه سیاه گیرمیکنه!!کیس ومانیتور روشنه ومعلومه که میخواد بره توی مک..این صفحه سیاه دقیقا مثل حالت sleep میمونه….
  من بوت فلگ های زیادی هم استفاده کردم ولی باز توی صفحه سیاه(مثل حالت sleep) گیر میکنه…
  بوت فلگ v- هم زدم وآخرین دستوری که مینویسه RTC هست ومیره توی همون صفحه سیاهه…..
  من هم با آخرین نسخه multi beast بوت لودر نصب کردم (هم با استفاده از easy beast install و هم بدون آن(یعنی فقط تیک بوت لودر را زدم))…
  و حتی بدون استفاده از multi beast بصورت مستقل Chameleon را نصب کردم(البته برا هرکدوم از اینها مجبور شدم1بار مک را حذف و2باره نصب کنم!!!)
  از برنامه esayBCD(تحت ویندوز) هم قبل وهم بعد نصب استفاده کردم ولی آن هم جواب نداده….
  حتی با استفاده از DVD که خودم رایت کردم(iBoot) هم میزنم پیغام های kernel میده و بوت نمیشه….
  آیا راهی هست که بدون فلش مموری بوت کنم؟؟؟؟؟(من فلشما میخوام!!!!)

 28. amirhossein :
  21 فرو 95

  Chrome 49.0.2623.110 Windows 7

  سلام. من چطوری میتونم از 10.6.8 به 10.7 آپگرید کنم ؟
  ممنون

 29. amirhossein :
  21 فرو 95

  Safari MacIntosh

  سلام. من چطوری میتونم از ۱۰٫۶٫۸ به ۱۰٫۷ آپگرید کنم ؟
  ممنون


نوشته‌های ویژه
اخبار ویژه