سخن مدیر:

Advanced Computer Eyewear / چطور از چشمانمان مراقبت کنیم

یک دیدگاه

07-1204

 

استفاده از صفحات نمایشی دیجیتال ( Visual Display Unit ) نظیر رایانه و بازی های رایانه ای به حدی در زندگی امروز انسانها رواج یافته که تصور زندگی بدون آن ، دشوار یا ناممکن است . با وجود تأثیرات مثبت و تسهیلات بیشمار بدست آمده از رایانه ، کاربرد دراز مدت آن ، تأثیرات منفی مستقیم و غیر مستقیم بر سلامت کاربران پرمصرف خواهد داشت . یکی از شایع ترین مشکلات پدید آمده ، آثار منفی بر روی توان و کیفیت بینایی کاربران میباشد .

بیش از 50درصد از کاربران رایانه خستگی زودرس چشم ، سوزش ، قرمزی و پرابی چشم ها ، تاری دید ، سردرد یا احساس سنگینی دربالای چشم ها ، دوبینی ادواری و دیگر نشانه های تصویری مربوط به استفاده مداوم از کامپیوتر را تجربه کرده اند . کار مداوم با رایانه به دلیل تمرکز و خیره شدن طولانی در فواصل نزدیک و کاهش تعداد پلک زدن نسبت به حالت عادی ، منجر به فشار بر روی سیستم بینایی میگردد و ریسک مشکلاتی نظیر نزدیک بینی و یا کندی تطابق در هنگام تغییر فاصله نقطه تمرکز را افزایش میدهد .

 

با توحه به اهمیت فوق العاده سلامت چشم ، و نیاز روزافزون به رایانه ، وجود یک راهکار عملی برای حفظ سلامت جشم کاربران ضروری خواهد بود .در این راستا عینک های ویژه ای با فناوری نوین ، مبتنی بر ویژگی های چشم انسان و شرایط محیط های کار با رایانه طراحی شده است .

عینک رایانه ، محصولی از شرکت Gunnar آمریکا میباشد که با فناوری اپتیک خاص و طراحی شده جهت کاربران رایانه عرضه میشود . فناوری لنز مذکور توسط کارشناسان و متخصصان بینایی جهت کاربران اداری و بازی های یارانه ای طراحی و ثبت رسیده است . عینک های رایانه در 2 گروه مجزا برای کاربران اداری و کاربران بازی ها تولید شده است .

 

فناوری i-AMP

این فناوری حاصل مطالعه فشرده و پژوهش در زمینه ساختار جشم انسان و تعامل آن با دستگاه های دیجیتال است که با بهره گیری از تازه ترین پیشرفت های تکنولوژی در ازمایشگاه Gunnar طراحی و ساخته شده است .

این فناوری ترکیبی از 4 فناوری زیر است که هر یک ویژگی خاصی را در لنز ویژه کار با رایانه ، تأمین میکند :

1- فناوری diAMIX

مواد پلیمری ویژه بکار رفته در این لنز ها بهترین وضوح تصویری را ایجاد کرده و بدلیل سبکی برای استفاده طولانی مدت در محیط کار بسیار مناسب است . این پلیمر بسیار سخت و بادوام است و با آرگونومی خاص موجب کاهش اعوجاج زنگ میشود و تجربه دید شفاف تری را فراهم میکند .

2- فناوری fRACTYL اصول هندسی پیشرفته

هندسه این لنز بگونه ایست که موجب افزایش تمرکز نور شده ، و به این ترتیب فشار بر روی عضلات جشم ها ، ناشی از تلاش برای تمرکز را میکاهد . شکل هندسی این جسم محیطی را بوجود می اورد که رطوبت اطراف چشم هارا بدام انداخته و مانع از تبخیر ان میشود و در نتیجه خشکی چشم ناشی از کاهش تعداد پلک زدن را تا حدود زیادی خنثی میکند .

3- فناوری iONIK رنگ ویژه لنز

پوشش لنز در فناوری فوق ، بگونه ایست که مشابه فیلتر عمل میکند و موجب تعادل و بهینه سازی نور محیط متناسب با نیاز چشم انسان میگردد . این لنز با بدام انداختن طیف مناسب نور و تضعیف بخش دارای انرژی بالا موجب افزایش تحمل و تسهیل فرآیند بازیابی چشم میگردد همچنین رنگ زرد کهربایی لنز ها موجب افزایش کنتراست برای تجربه دیدن تصویری واضح تر میشود .

4- فناوری i-FI پوشش بهینه سازی شده لنز

پوشش های چند لایه ای فوق ، طول موج های خاص را فیلتر کرده و قسمت های مضر طیف نور UVV و UVA را خنثی میکند . پوشش آنتی رفلکس تشعشعات خیره کننده بازتابی را به حداقل میرساند . ترکیب هایدروفبیک ( ضد آب ) باعث میشود قطرات آب کمترین آثار لکه را بر روی لنز بگذارند و پوشش ضد چربی آن لنز ها را در مقابل بخارگرفتی و اثر انگشت محافظت میکند . اخرین لایه سخت لنز آثار آسیب و استهلاک محیطی نظیر خراشیدگی را به حداقل میرساند .

 

هم اکنون در ایران هم شرکت های مختلف اقدام به فروش این محصولات کارامد کرده اند که ما قصد اشاره به آنرا نداریم …

فروشگاه آنلاین سونی

برچسب‌ها:
 • نویسنده
  سینا موسوی
 • تعداد بازدید
  بازدید : 2,777
1دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید
 1. آرام :
  04 آبا 92

  Chrome 30.0.1599.101 Windows XP

  سلام
  عالی بود . خیلی تو نت سرچ کردم فکر کنم فقط شما ترجمه کاملی از فناوری i-AMP ارائه کردین . واقعا دستتون درد نکنه .
  میشه اسم چند تا از شرکت هایی رو که قصد اشاره بهشون رو نداشتین بگین ؟
  کل عینک فروشی های خیابون فلستین تهران رو زیر و رو کردم ؛ پیدا نکردم .
  میخوام حتما بخرم .

  مرسی .

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


نوشته‌های ویژه
اخبار ویژه